Унікальний краєзнавчий проект для дітей розпочинає Черкаська обласна бібліотека для дітей. Школярів Черкас запрошують шукати справжній скарб, ознайомлюючись із пам’ятками міста. Пригоди для учасників починаються 12 жовтня.

_MG_9113

Черкаська обласна бібліотека для дітей проводить медіачелендж «Скарби козацького міста», що об’єднує цікаву історію про пригоди трьох друзів і захопливий квест містом. Протягом 6 тижнів в інтернет-виданнях «Нова Доба», «Прочерк», in.ck.ua, «Провсе», а також на сторінках бібліотеки в соцмережах будуть з’являтися оповідання. Цей художній текст – своєрідна інструкція, яка допоможе ознайомитися з минувшиною Черкас, зазирнути в її маловідомі, але варті уваги закутки. Кожна історія міститиме завдання для учасників медіачеленджу, виконуючи які, вони наближатимуться до скарбу та зароблятимуть бали.

Участь у проекті можуть брати учні 6 – 11 класів. Вони мають зареєструватися за посиланням goo.gl/8xezqd, читати історії та виконувати завдання. Найстаранніших чекатимуть пам’ятні призи, а переможцем стане той, хто знайде скарб.

Історії медіачеленджу виходитимуть щочетверга, починаючи з 12 жовтня, в електронних виданнях-партнерах проекту «Нова Доба», «Прочерк», in.ck.ua, «Провсе», а також на сторінці проекту у Фейсбуці goo.gl/nCCXiZ. В останньому джерелі можна також знайти деталізовані правила гри.

Ідею запропонував давній друг та меценат бібліотеки Богдан Мацапей і став спонсором проекту. «Хочеться зацікавити дітей історією міста і створити для них відчуття казки, таємниці. Це дуже вражає і запам’ятовується. І тоді вже виникає зовсім інше ставлення до свого міста, своєї Батьківщини», – відзначив Богдан Мацапей.

«У нас є багато різноманітних квестів, ігор. Особливу увагу приділяємо краєзнавчій тематиці. Діти значно краще запам’ятовують і проживають інформацію, отриману в процесі гри. Тому ми з задоволенням відгукнулися на пропозицію Богдана Петровича. На жаль, ми не маємо таких матеріальних ресурсів, але маємо творчий колектив і запал до своєї справи», – розповіла директор Черкаської обласної бібліотеки для дітей Лідія Ушакова.

Таємницю скарбу тримають під суворим секретом. Лідія Ушакова запевнила, що скарб дуже цінний і вартий шести тижнів пошуків і випробувань.

Проект реалізується у співпраці з Черкаським обласним краєзнавчим музеєм. Фахівці з історії краю та етнології, серед яких Сергій Ганницький, Вікторія Наумчук, консультували авторів медіачеленджу щодо фактологічної точності та достовірності інформації. Також у музеї будуть розміщені деякі локації квесту.

Кваліфіковані консультації надавали також архітектор Федір Гонца та краєзнавець і науковець Андрій Темченко.

Ілюстрації до історій створюють вихованці Позашкільного навчального закладу «Багатопрофільний молодіжний центр» Черкаської міськради художньої студії «Сузір’я» під керівництвом Ольги Курської.

Щоб зацікавити потенційних учасників, було знято відеоролик. Якісну відеозйомку та монтаж забезпечив Роман Завгородній.

Організаційну підтримку у реалізації проекту надає Департамент культури і взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА.

Проект презентували на День міста, і він спричинив жвавий інтерес серед школярів.

Історії про пригоди юних шукачів скарбу створює письменниця та керівник літературно-творчого гуртка «Пегасик», що діє в бібліотеці, Олена Желєзняк. Організаційну частину забезпечує завідувач редакційно-видавничого сектору бібліотеки Сусанна Хаустова.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #1 Регіональна Тальнівщина 08.10.2017 16:10
Краще б запросили пошукати офшорні скарби черкаських ригів
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100