Освітяни висловили свою точку зору щодо висвітлення на «ТСН» інформації про коритнянську школу Монастирищенського району.
– Освіта Черкащини була прикладом для інших регіонів в усі часи. Її вихідцями є відомі всій Україні педагоги Олександр Захаренко, Казимир Заремба та багато інших представників цієї важливої професії. В області багато робиться задля подальшого розвитку цієї галузі. Тому ми боляче сприйняли ці телепрограми, – відзначила під час прес-конференції 17 січня голова обкому профспілки працівників освіти і науки Федерації профспілок Черкащини Ольга Жалдак.
Вона не приховувала, що сфера освіти не позбавлена й проблемних питань, але над їх вирішенням працюють і освітяни, і батьківські комітети, і обласна та місцева влада. Обком профспілки, який очолює Ольга Жалдак, неодноразово порушував питання підвищення заробітних плат, які, до речі, минулого року кілька разів підвищувалися. Діє й обласна програма «Вчитель». За підтримки обласного та місцевих бюджетів, зокрема, вирішується питання надання житла для педагогів. І цей досвід є одним із найуспішніших в Україні.
Звісно, існують проблеми матеріального забезпечення, як і в державі загалом. Але якість сільської освіти, в цілому, не поступається міській. А випускники сільських шкіл Черкащини вступають до вищих навчальних закладів та не менш успішно там навчаються.
До обговорення порушеної теми долучились директор Стеблівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Корсунь-Шевченківської райради Галина Миронюк та директор Сигнаївського НВК «Дошкільний навчальний комплекс-ЗОШ», школи-родини Людмила Свердел. Вони на прикладі сільських шкіл підтвердили, що школа займає особливе місце в житті села. За їхніми словами, проводиться результативна робота з покращення матеріальної бази та виховної роботи учнів. Підтвердженням є те, що обидві школи входять в сотню найкращих шкіл України.
Фактично усі навчальні заклади Черкащини мають комп’ютерне забезпечення та доступ до Інтернету, а шкільні бібліотеки – підручники, повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.
Начальник Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Іван Шарапа підтвердив, що усі підручники, які централізовано надходять в область, своєчасно розповсюджуються в усі регіони Черкащини.
Він та його колеги закликали журналістів до подальшої активної та об’єктивної співпраці.
Коментарі
Пані Ольго та пані Людмило, а може вже досить з нас "Потемкинских деревень"!
Як про мене, "1+1" створили досить цікаву і ефективну серію спецрепортажів. Чекав на кожен випуск. Що, що показано в них не правда для сільської школи - плинність чи відсутність учителів-предметників? мізерні зарплати вчителя та відсутність для нього житла? відсутність підручників? націю, яка вже спивається (за відсутності дозвілля) зі шкільної парти? побутові умови для учня-вчителя, вибачте, у 21 сторіччі зручності на вулиці (про ванну чи душ годі і говорити)? І саме боляче - відсутність (повна !) перспективи для цієї молоді !!! Що тішить - так це дитяча щирість цих діточок, та чи варті від цього радіти...
І це при тому, що Черкащина не сама гірша! І певно, що Дмитро Табачник ну дуже, дуже вже лукавить даючи такі некомпетентні коментарі на камеру. Гірко та бридко ....
Шановная! А почему бы Вам не с трибуны трубить о успехах, а на деле отправить своих внуков, внуков губернатора и его замов в эту самую передовую школу с.Корытня. И на деле доказать сказанное Вами. Извините, мы уже давно знаем: сколько не говори мед, во рту сладко не станет.
Всі вони запевняють, що все добре... А ви поїдьте в ту Коритню та й поспілкуйтесь з учнями, батьками, вчителями... Почуєте, що вам скажуть. І таке не тільки в Коритні! Гнати!!!
А телеканалу "ТСН" побажання - проводьте такі рейди частіше. І не тільки в галузі освіти! Матеріалів буде..... Поб'єте всі рекорди популярності!
Жолдак вже скоро буде 300 років і вона вже не розуміє слова "боляче".
Журналисты ТСН - молодцы.
Стрічка RSS коментарів цього запису