Таким чином, ініціатори відставки Сергія Одарича зібрали, за словами Олексія Малиновського, дещо більше 21 тисячі підписів з необхідних трохи більше 23 тисяч.
- Це теж якоюсь мірою перемога. Треба, щоб наші громадяни розуміли, що це їхня проблема, а не проблема якоїсь партії чи громадської організації, - говорить Олексій Малиновський.
- Були в багатьох наміри збирати підписи, але коли дійшло до конкретних справ, то почалися байки, що це Малиновському потрібно, що це він імідж створює. Та мені не треба створювати імідж. Я його давно створив. Я принципово робив те, що я хотів робити для людей.
- Тут головні опозиціонери заявляли, що якби ви звернулися до них, то б спокійно назбирали підписи.
- Ми спілкувалися і з Даценком, і на останніх зборах були представники Руху… Я їм прямо говорив: «Дайте прізвища в ініціативну групу…» Не було жодного прізвища, не дали. Це не означає, що вони не могли збирати підписи. Керівники ініціативної групи могли їм дати таке доручення і вони могли б збирати – проблем немає. Але ж не було бажання. Я це розумію. На жаль, я ще раз переконався, що в нас сьогодні люди борються на кухні. І, повірте мені, десь із десяти звернень половина відмовлялися ставити підписи. Боялися ставити підписи і давати паспортні дані. Казали навіть, що ви збираєте паспортні дані, щоб отримати кредити в банку. Але це теж для нас наука. Такі є люди сьогодні.
- Які категорії людей голосували за відставку?
- Молоді, як правило, байдуже. Люди старшого покоління без проблем підписували – нічого не боялися. Середнє покоління – 50/50. Це, як правило, аполітичні люди. Якщо він живе добре сьогодні – то він спокійний. Якщо якісь проблеми – то починає бунтувати. Але саме цікаве інше. Я чекав, що звернуться люди, які сьогодні утискаються владою – люди, які працюють по базарах, люди, яких «ґвалтують» сьогодні по закладах охорони здоров’я із цією організацією. Але, на жаль, вийшло не так. Я був не раз в другому пологовому та другій дитячій поліклініці. У поліклініці збирали три тисячі підписів. Але там немає головного – паспортних даних. Без цього вони недійсні. Люди хороші, вони будуть боротися за свої права, але вони абсолютно політично і законодавчо необізнані. Наприклад, питають: «А що це дасть?» Це найбільше болить. У людей – безнадія. Ну нічого, це школа і для нас, і для громади загалом. Я думаю, що це один із перших кроків, щоб згуртувати громаду на захист своїх прав. Серйозний перший крок. Не заперечую, що ми з організацією трохи прорахували. Морози, свята… Але коли болить – можна це зробити.
- На цьому – крапка?
- Ні. Дивіться: по Україні скрізь відбуваються громадські акції. У Харкові змінили комунальні платежі, в Полтаві змінили, в Чернігові змінили, а в Черкасах мовчать. Я думаю, ще будуть акції дуже серйозні.
реклама
Коментарі
А ви себе до яких відносите, мабуть що до "сталічних"? Чи ви не черкащанин?
Навіть сусідній Кіровоград перетворюється в місто-лялечку-з дорогами,ремонт ами фасадів,чудовим центром.
Черкаським вихідцям із сіл подобається все,все ж краще як у Зелепухах чи Рогах.
А опозиція
Ще Ленін казав "слишком далеки они от народа",та й народу по-барабану.
Назад,в болото,там добре!!!!!
Стрічка RSS коментарів цього запису