реклама

реклама

На нараді в Черкаській обласній державній адміністрації учасники будівельного процесу обговорили актуальні питання містобудівної діяльності. Серед них – оновлений ДБН «Планування і забудова територій», «будівельна амністія», запровадження онлайн-платформи ПРОЗОРА ДАБІ.

dabi_inspekciya

У заході під головуванням заступника голови Черкаської ОДА Сергія Овчаренка взяли участь розробник державних будівельних норм, заслужений архітектор України Іван Шпилевський, начальника Управління ДАБІ у Черкаській області Віталій Полтавець, заступник директора Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ – начальник управління містобудування та архітектури ОДА Василь Дмитренко, представники новоутворених органів держархбудконтролю міст Черкаси та Умань, уповноважених органів містобудування та архітектури області, державні реєстратори, експерти (інженери) з технічної інвентаризації.

Присутніх ознайомили з положеннями ДБН «Планування та забудова території». Зокрема, з поняттями «жовта лінія», «блакитна лінія», «зелена лінія», а також зі значеннями необхідної мінімальної площі земельної ділянки для будівництва різних типів об’єктів.

Про основні особливості та новації «будівельної амністії» розповів керівник Управління ДАБІ на Черкащині. Серед них – її безстроковість, збільшення діапазону дат самочинно збудованих об’єктів приватного сектора до 9 квітня 2015 року (у минулі роки був до 12 березня 2011 року), обмеження загальної площі до 300 м².

За спрощеним механізмом також можна легалізувати ще й об’єкти сільськогосподарського призначення незначного класу наслідків (СС1). Але незмінними залишаються вимоги до самобудов, які власник узаконює у порядку «будівельної амністії»: вони мають відповідати цільовому призначенню земельної ділянки, на якій збудовані, та державним будівельним нормам. Штрафні санкції до легалізованих по «амністії» об’єктів не застосовуються.

«Для забудовників, що використовують спрощений порядок, відсутні штрафні санкції. Але варто пам’ятати, що реєстрацію декларації може бути скасовано у разі виявлення органом держархбудконтролю у ній недостовірних даних або за рішенням суду, яке набрало законної сили», – відзначив Віталій Полтавець.

Крім того, підіймалися питання надання місцевим органом містобудування та архітектури інформації щодо відповідності місця розташування об’єкта вимогам ДБН, питання технічного обстеження та практика взаємовідносин суб’єктів містобудування з виконавцями технічного обстеження.

Учасників наради також проінформовали про роботу онлайн-платформи ПРОЗОРА ДАБІ.

«ПРОЗОРА ДАБІ дає можливість замовнику будівництва наживо відслідкувати процес розгляду своїх дозвільних документів органом держархбудконтролю», – зазначив начальник Управління ДАБІ у Черкаській області.

Він також додав про запровадження ще одного онлайн-сервісу «Відкрита система проведення інспекційних заходів у будівництві». Таким чином, Держархбудінспекція відкриває доступ до інформації про позапланові перевірки юридичних осіб по всій країні.

Наостанок учасники наради виявили бажання частіше проводити заходи в такому форматі.

Прес-служба ДАБІ України

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100