Безкоштовна передана Черкасам колишня тютюнова фабрика щороку тягтиме з бюджету великі гроші. Уже сьогодні бюджет департаменту управління справами міськвиконкому, який опікується приміщеннями колишньої тютюнової фабрики, збільшено на 300 тисяч гривень - до мільйона. І цього недостатньо. Про це "Прочерку" повідомила директор департаменту бюджетної політики міськвиконкому Наталія Джуган.
За словами пані Наталії, утримання місту Черкаси приміщень колишньої фабрики обійдеться недешево.
– Ситуація складна. Треба буде витрачати колосальні кошти на утримання приміщень. І їх обсяг залежить від того, наскільки швидко буде заповнений об’єкт. А перед переведення багатьох установ у вільні приміщення, в них треба зробити ремонти. А перед цим провести тендерні процедури. Наприклад, щоб розмістити Станцію швидкої медичної допомоги, потрібно зробити певну добудову на території, а це все кошти. Тож переведення швидкої відбудеться не раніше ніж через рік, – каже Наталія Джуган.
І не слід, за її словами надіятися на управлінців, які швидко приймуть рішення.
– Он сім місяців пройшло після ліквідації районних у місті рад, а не всі процедури по ліквідації доведені до кінця. А це тягне за собою неефективне використання коштів, – наголошує Наталія Джуган.
Схожу ситуацію описав власник черкаського хімічного гіганту ПАТ «Азот» Дмитро Фірташ, побувавши нещодавно в Черкасах. Він розповів, як став допомагати своєму рідному селу, будуючи там школу, дитячий садок, готель, клуб тощо.
– Здавалося б, що я роблю це безкоштовно і всі мають бути щасливі, а люди незадоволені! На моє запитання вони відповіли: Ти збудувати збудував, а тепер розкажи нам, як утримувати це все? – переповів Дмитро Фірташ.
– Щоб обігріти усі колишні приміщення тютюнової фабрики потрібно буде близько півтора мільйони гривень, – говорить директор КП «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась. – Зараз ці приміщення мають мінімальну потребу в теплі, бо не обжиті. Заборгованості немає в оплаті за тепло, можливо, лише поточна заборгованість. Але повторюю, що ми зараз даємо фабриці мінімум тепла.
У свою чергу міський голова Черкас Сергій Одарич не вважає, що колишні власники тютюнової фабрики зробили місту ведмежу послугу.
– Ми повинні за рахунок перенесення туди установ зменшити видатки, які ми сьогодні тягнемо по інших будівлях. Я навіть переконаний, що на утримання установ в приміщеннях колишньої фабрики йтиме менше, бо приміщення тютюнової фабрики в ідеальному стані, ніж деякі приміщення, в яких зараз розміщуються установи. Крім того, на базі колишньої фабрики треба створювати нові цінності: галерею, якої не було, єдиний офіс, якого немає. Також ми там зробимо ресурсний центр для громадських організацій, – пояснив Сергій Одарич.
Він зауважив, що наприклад, та сама галерея чи інший музейний напрямок може давати дохід.
– Ми створюємо нові цінності. І нічого страшного якщо місту доведеться за них заплатити, – підсумовує мер.
реклама
Коментарі
Адже на фабриці установлені самі сучасні автоматизовані котли в області, якими можна опалювати (і заробляти кошти для бюджету) весь центр міста!
Але вже комусь дуже хочеться продати ці самі сучасні котли!!!
Як в тій приказці - віддай мама дяді, а сам іди до б......і!
ЭдмундЫч, ты договор про передачу Табачки читал? Вот почитай условия передачи и не говори больше глупостей.
Адже на території фабрики є спеціально побудовані бокси для автомобілів та всі приміщення для їх обслуговування та ремонту, в яких розміщувались, ремонтувались і обслуговувались машини фабрики.
Таких чудових побутових приміщень для персоналу, як є на фабриці, не має жодне підприємство області...
Лапша...
Звідси напрошуюється висновок :
1. Не можна зривати з існуючих приміщень музичні школи та інші заклади, які мають приміщення, бо приміщення фабрики найближчим часом буде подаровано якійсь черговій підставній фірмі самоназваного "мера" неіснуючої "мерії", а діти будуть викинуті на вулицю.
Адже до цього часу їхні приміщення вже будуть тричі перепродані, гроші розібрані по карманах і кінці у воду...
Адже, по-перше, це відразу дасть кілька десятків млн. грн. в бюджет, по-друге, постійне щомісячне поповнення буджету за рахунок бюджетних платежів, по- третє, робочі місця для 800- 1200 черкащан.
надо перевести туда всех черкасских чиновников!и все нормально заработает.или не поместятся?
Стрічка RSS коментарів цього запису