8-10 березня 2019року в місті Дніпро пройшов ХVI Всеукраїнський фестиваль національних бойових мистецтв «Дніпровські пороги». У програмі фестивалю були представлені: - Всеукраїнський турнір з Українського рукопашу «Спас»; - Боротьба «Навхрест»; - виставка зброї козацької доби та сучасного озброєння військовослужбовців Збройних сил України; - аматорський турнір з ножового бою та шабельного бою на м’яких шаблях; - виставка виробів народних майстрів; - шоу-програма з показовими виступами Шкіл бойових мистецтв та конкурс «однотанів».

Наші хлопці і дівчата прийняли участь у цих змаганнях:

1. Лисенко Євген 15 років,

2. Небилиця Олександр14 років,

3. Сташенко В'ячеслав 14 років,

4. Афанасьєва Альона 14 років,

5. Станчук Назар 10 років,

6. Москаленко Кирило 9 років,

7. Компанієць Сергій 8 років,

8. Видриган-Лаврук Єгор 8 років,

9. Хабло Іван 8 років,

10. Небилиця Стефанія 7 років.

Одним з най видовищних розділів Фестивалю були Всеукраїнські змагання з Українського рукопашу «Спас». Традиційне козацьке бойове мистецтво «Спас», це великий пласт бойової культури українського народу. Існує декілька напрямків спасу, одним з яких є український рукопаш «Спас».

Український рукопаш «Спас» – це вид спорту, який розвивається на основі національних бойових мистецтв. На сьогодні він визнаний в Державі і стрімко розвивається. Український рукопаш «Спас» з’явився на спортивному небосхилі тоді, коли більшості з різновидів сучасних змішаних єдиноборств ще не було навіть в проекті і залишається актуальним сьогодні.

Правилами змагань передбачені всі умови для того, щоб зберегти здоров’я спортсмена з одного боку і не втратити реалістичність та практичність з іншого. Це повно контактний вид єдиноборства, який включає в себе ударну техніку руками та ногами, кидки, боротьбу в партері з больовими та задушливими прийомами.

Бій короткочасний, лише 3 хвилини надається суперникам, щоб продемонструвати свою майстерність, тому поєдинки вдаються надзвичайно динамічні та захоплюючі. Наступний вид спортивно-змагальної програми боротьба «Навхрест». Цей вид дужання бере своє коріння ще за часів сивої давнини. У багатьох народів та культур саме боротьба є одним з базових елементів народної військової культури. Боротьба «Навхрест» проводиться в положенні захвату (який розривати заборонено правилами) одна рука борця через плече суперника, інша – під плече. Руки зімкнені в «замок» кистьовим хватом. Завдання спортсменів перевести суперника в положення лежачі та утримати 3 секунди на спині. В поєдинку розігруються лише три бали, тобто рахунок може бути 3:0 або 2:1.

Дуже емоційні та запеклі змагання! Поєдинок зазвичай швидкоплинний, але бувають випадки, коли зустрічаються вперті та технічні бійці і для вирішення долі перемоги знадобиться 10 і навіть більше хвилин!

На нашому Фестивалі з цих змаганнях беруть участь хлопці наступних вікових категорій: 6 років, 7-8 років, 9-10 років, 11-12 років.

Отже, на турнірі черкасці не пасли задніх та здобули наступні перемоги у своїх вікових та вагових групах: Український рукопаш «Спас»:

1 місце: Небилиця Олександр.

2 місце: Лисенко Євген, Сташенко В'ячеслав, Афанасьєва Альона, Станчук Назар, Компанієць Сергій, Хабло Іван.

3 місце: Видриган-Лаврук Єгор.

оротьба «Навхрест»:

1 місце: Афанасьєва Альона, Компанієць Сергій, Хабло Іван.

2 місце: Видриган-Лаврук Єгор.

3 місце: Станчук Назар.

Однотан:

1 місце: Москаленко Кирило 9 років, Видриган-Лаврук Єгор.

2 місце: Небилиця Олександр, Станчук Назар, Небилиця Стефанія.

3 місце: Хабло Іван.

Однотан зі зброєю:

1 місце: Видриган-Лаврук Єгор.

2 місце: Лисенко Євген, Москаленко Кирило, Небилиця Стефанія.

3 місце: Небилиця Олександр, Станчук Назар.

Турнір з шабельного бою:

2 місце: Небилиця Олександр, Афансьєва Альона.

3 місце: Сташенко В'ячеcлав.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100