Цікаво, що всі приїжджі насамперед поділилися враженнями від Черкаського краю. Так, Андрій Курков,який часто подорожує, пригадав, як бував в Черкасах у революційний час в 2015 році, коли організовував приїзд сюди разом з Миколою Кравченком молодих письменників.
– Тоді було напруження в суспільстві, Черкаси здавалися немов фортецею. Загалом Черкаси для мене – це другий Київ, бо тут теж Дніпро і теж є вулиця Хрещатик. Цього разу, як їхали, вже неподалік міста за нами летіла чайка. Це так символічно, загалом, це, мабуть, найбільше морське місто, що знаходиться далеко від моря, – зазначив письменник Курков.
Петро Яценко пригадав, як бував у нашій області, коли готувався писати книгу про Нечуй-Левицького.
– Ми їхали сюди в електромобілі і саме тут у вас знайшли зарядку до електромобіля, – сміється письменник. – Загалом, на цій землі відчувається козацький дух, тут жива земля.
Пов’язують цю землю з козацтвом і інші. Так, Анатолій Дністровий каже, що Черкаси не уявляє без риболовлі. Бо не раз тут ловив рибу. Але підтримав думку Яценка, що в нашому краї відчувається справжня Україна, адже тут було козацтво, тут була козацька столиця…
Просто зараз письменники також зустрічаються з читачами у Долині троянд.
Приїжджі письменники – члени Українського ПЕН-клубу, які беруть участь в проекті «Наближення». Вони приїздять до різних міст, щоб розповісти читачу про сучасну літературу, а також спільно знайти відповідь на питання, що об’єднує українців.
Партнери проекту “Наближення” в Черкасах – МГО «Книжковий Маестро» та Summer Challenge 2019. Заходи відбудуться за підтримки Українського культурного фонду.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису