В Україні державна влада фактично не зацікавлена в скороченні споживання газу, вважає міський голова Черкас Сергій Одарич.
- Сьогодні державна політика, по суті, є лобістом використання природного газу для здобуття тепла, генерації електроенергії. Міста в Україні ведуть війну з центральною владою за енергозбереження, - сказав учора Сергій Одарич на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у Києві.
За його словами, місцеві органи влади при впровадженні енергозберігаючих технологій зіштовхуються "або з нормативними, або з суто чиновницькими перешкодами".
Наприклад, в Черкасах опалювання одного з мікрорайонів переведено з газу на відходи деревини, внаслідок чого замість 7 млн. грн. в рік, які витрачалися на закупівлю газу, місто витрачає 3 млн. грн. на придбання і транспортування деревних відходів у Черкаській області. Проте, держоргани у сфері екології не дають дозволу на таку заміну, оскільки викиди вуглекислого газу при цьому дещо перевищують ті норми, які встановлені для природного газу.
Сергій Одарич виразив надію, що вирішити подібні проблеми органам місцевої самоврядування дозволить ініціатива "Угода мерів".
Керівник групи експертів проекту Європейської Комісії "Угода мерів - Схід" Анатолій Копець нагадав, що Європейська ініціатива "Угода мерів" виникла в 2008 році з метою сприяти органам місцевого самоврядування у сфері поліпшення енергоефективності, а також вирішення глобальних енергетичних і кліматичних проблем. Зараз ініціатива налічує 3,7 тис. членів в країнах Європи, у тому числі 27 – в Україні.
Заступник виконавчого директора Асоціації "Енергоефективні міста України" Сергій Кошарук повідомив, що 15-16 травня в Черкасах відбудеться щорічна конференція на тему "Національна безпека України – через "Угоду мерів".
реклама
Коментарі
поддерживаю давно этого словоблуда надо отправить на *** только за пределы нашего города
Стрічка RSS коментарів цього запису