Урядовий законопроект щодо запровадження ринку сільськогосподарських земель – це не догма, заявив учора під час зустрічі з представниками аграрних асоціації президент України Володимир Зеленський. Слова глави держави сьогодні зацитував на аграрній нараді в Черкасах заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, який раніше працював першим заступником голови Черкаської ОДА.
Про це повідомляє кореспондент «Прочерку».
Пан Висоцький закликав не загострювати ситуацію у суспільстві, оскільки «ні завтра, ні через день нічого не станеться», законопроект про запровадження ринку сільгоспземель у парламенті тільки обговорюється, й наразі відбувається суспільна дискусія з цього приводу.
– Законопроект про обіг сільськогосподарських земель – це лише верхівка айсбергу великої земельної реформи, початок якої орієнтовно намічається на жовтень 2020 року. Така дата обрана, зокрема, й тому, що на той час уже буде зібрано врожай, і можна буде включатися в процес реформ, – сказав Тарас Миколайович.
Для Черкащини питання земельної реформи є вкрай важливим, бо, як повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА Ігор Колодка, у нас в області 1,5 млн га сільськогосподарських угідь, діє 598 сільгосппідприємств, 1306 фермерських господарств. Наразі річна орендна плата становить майже 10 відсотків нормативної грошової оцінки паю – в абсолютних цифрах це виходить у середньому 3,5 тис грн за гектар.
– Головне дискусійне питання на сьогодні таке: хто матиме право купувати землю, – зазначив Тарас Висоцький. – Тобто, важливо обговорити, хто може бути покупцем. Інше важливе питання – це можлива концентрація великої площі земель в одних руках. Була норма – не більше 35 відсотків земель громади. Але необхідно сформувати узгоджену з суспільством позицію.
Також, за словами пана Висоцького, має бути напрацьовано чіткий механізм реєстрації сільськогосподарських земель.
Виступ Тараса Висоцького супроводжувався своєрідним пікетом – до зали засідань зайшли представники Всеукраїнської аграрної ради, які тримали плакат із закликом «не продавати Батьківщину».
Нарада наразі триває. Продовження теми ТУТ.
реклама