реклама Делікат

Порівнювати середній тариф по квартплаті у Черкасах з іншими обласними центрами є некоректним, адже кожне місто має свої властивості. Про це заявив директор департаменту житлово-комунального комплексу МВК Олександр Риджаніч.

Нагадаємо, що за даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ (станом на 1.03.2012 р.) Черкаси за рівнем квартплати – у трійці найдорожчих міст України (2,18 грн). Вищими від черкаського є лише середні тарифи за один квадратний метр у Києві (3,20 грн) та Донецьку (2,20 грн).

Чиновник повідомив, що кількість послуг, які надають комунальні підприємства, значно відрізняється. Приміром, у Черкасах в квартплату входить 17 послуг (одна з яких – на вибір), а у Полтаві, де тариф утричі менший, надають лише 8 обов’язкових послуг. Крім того, деякі міста об’єднують послуги. Таким чином зменшують їхню кількість.

– Кількість послуг завжди впливала на якість. Наведу приклад. У тарифах на квартплату в Черкасах є такий вид, як утримання дитячих майданчиків. Думаю, ніхто не заперечуватиме, що останнім часом покращилася ситуація із дитячими майданчиками у місті, – говорить Олександр Риджаніч.

За його словами, за останні кілька років у Черкасах було встановлено за кошти міського бюджету понад 60 дитячих майданчиків. Решту ж комунальники відновили, обрізали небезпечні елементи, при потребі пофарбували, встановили біля них лавки та парканчики.

Крім того, рік тому була введена нова послуга – утримання та встановлення номерних знаків на будинках. Нині покажчики встановили на центральних вулицях Черкас. Комунальники планують до кінця року оновити номерні знаки і назви вулиць на 90% будинках.

Однією із причин розбалансованості тарифів по Україні є ухвалення рішень в різні періоди. Приміром, такі міста, як Полтава, Одеса, вводили тарифи ще у 2008 році. Переважна більшість міст затверджували тарифи на квартплату у 2010-2011 роках. Деякі міста ухвалювали рішення по тарифах вже цього року.

– Проте це політичне питання. Щойно міські влади почали приймати такі рішення, з’явилися заяви урядовців, і одразу через прокуратуру та суди ці рішення були скасовані. Виходить, що рішення про тарифи завжди носили політичну складову, – розповів Олександр Риджаніч.

Із 27 міст України у 17 тарифи на квартплату не покривають 100% витрати. Таким чином, комунальне господарство цих міст повільно руйнується, адже комунальники не мають змоги вкладати значні суми коштів у поточний ремонт будинків. Це призводить до того, що зупиняються ліфти, протікають покрівлі, руйнуються будинки. Торік лише за кошти квартплати черкаські СУБи вклали у поточний ремонт будинків понад 20,5 млн. грн., – повідомив Олександр Риджаніч.

Він зазначив, що у деяких містах послуга з поточного ремонту надається частково. Приміром, у Миколаєві в поточному ремонті передбачений лише ремонт покрівель. У Черкасах же надається повний спектр послуг з ремонтів: це і ремонт під’їздів, і відновлення міжпанельних швів, і заміна покрівель, ремонт козирків. Як приклад, торік комунальники відремонтували близько 400 під’їздів. Також черкаські комунальники передбачають у тарифі й асфальтування дворових територій.

У Полтаві, де тарифи останній раз коригувалися чотири роки тому, з міського бюджету комунальним підприємствам компенсується різниця. Це кілька мільйонів гривень.

У Сумах, Одесі, Івано-Франківську та Миколаєві послуга з вивезення сміття виведена окремо. Так само і в Черкасах.

Окрім того, в деяких містах виведені окремо послуги з ліфтового господарства. Наприклад, у Херсоні це робиться завдяки електронній картці. Крім того, у цьому місті не найкраща ситуація з ремонтом ліфтів. До 100 підйомників щодня простоюють. У Черкасах же на день через ремонти стоїть 2-3 ліфти. – Якщо зупинено більше 3 ліфтів, то це вважається вже надзвичайною ситуацією, – говорить Олександр Риджаніч.

У Сумах послуга з обслуговування ліфтів та диспетчеризації також виведені з квартплати. Загалом в структурі квартплати ці послуги займають 10-12%. В Ужгороді жителі багатоповерхівок також користуються картковими системами. Вартість поїздки – 22 копійки. У Житомирі вартість одного підйому – 25 коп.

Олександр Риджаніч переконаний, що для того, щоб мати якісну житлово-комунальну послугу, вона має відповідати економічним реаліям.

Про це інформує прес-служба Черкаського міськвиконкому.

реклама

Коментарі  

 
+1 #6 УкраїNець 14.05.2012 09:21
Риджаніч - дуже ху... худий хлопець!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #5 Фелікс 13.05.2012 15:41
Чому лише в Черкасах НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ Постанова Уряду про обов"язковий щорічний перерахунок тарифів на опалення після закінчення опалювального сезону та ПОВЕРНЕННЯ коштів громадянам. В Каневі ж жителям міста повернули 7 млн. грн.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #4 Фелікс 13.05.2012 15:36
В 2010 році КП "ЧЕРКАСИТЕПЛОКОМ УНЕНЕРГО" за газ заплатило 80 млн грн, а використало газ лише на 50 млн. грн. А де діли 30 млн.грн? І так щороку....
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #3 Фелікс 13.05.2012 15:33
Так чому ЗАСЕКРЕЧЕНІ тарифи, якщо все правильно нараховано???!!! А розрахунки ховають лише злодії!!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #2 дед 12.05.2012 09:59
дело не в том что мы тебе не верим.вопрос в том когда черкащане выйдут на улицу
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #1 !!!!!!!! 12.05.2012 09:40
Конечно, не коректно! Зарплата в Киеве на много больше, чем в Черкассах! Поэтому и платить они должны меньше! Что тут не понятного! :lol: :lol: :lol: :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100