Оператор котельні – це особа, яка обслуговує водонагрівальні і парові котли, що працюють на рідкому і газоподібному паливі або електриці. Проводить запалювання, запуск і зупинку котлів і живлення їх водою, стежить за їх справністю під час роботи, спостерігає з контрольно-вимірювальних приладів за рівнем води в котлах, тиском та температурою пари, води.
З розвитком опалювального обладнання і застосуванням нових видів палива, сучасний ринок праці все більше потребує високої професійності кадрів, а роботодавці віддають перевагу кваліфікованим робітникам.
Щороку, напередодні опалювального сезону, служба зайнятості організовує професійне навчання за професіями «оператор котельні» та «машиніст (кочегар) котельні».
Варто зазначити, що для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
У минулому році за направленням Черкаської служби зайнятості виявили бажання підвищити кваліфікацію 270 безробітних, які мали професію «оператор котельні» та 368 осіб за професією «машиніст (кочегар) котельні». Протягом вересня – жовтня поточного року були організовані курси цільового призначення за навчальними програмами «Спеціальне навчання та щорічна перевірка знань з питань охорони праці для машиністів (кочегарів) котельні» та «Спеціальне навчання та щорічна перевірка знань з питань охорони праці операторів котельні». 83 особи з числа зареєстрованих безробітних Черкащини здобули професії «оператор котельні» та «машиніст (кочегар) котельні».
Навчальний процес здійснювався на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Черкаський навчальний центр Міністерства аграрної політики та продовольства України», ТОВ «Навчальний заклад «Черкаський навчально-курсовий комбінат». Оскільки професійне навчання проводилося під гарантоване працевлаштування, всі слухачі отримали направлення та були працевлаштовані з початком опалювального сезону.
Напередодні опалювального сезону, роботодавці починають шукати операторів та машиністів (кочегарів) котелень.
Так, наприклад, у минулому році від роботодавців Черкащини надійшло 632 вакансії кочегарів. За сприяння обласної служби зайнятості 617 вакансій було укомплектовано.
Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких у минулому році було 646 осіб.
У переважній більшості вакансії оператора котельні надходили від комунальних підприємств «СМІЛАКОМУНТЕПЛОЕНЕРГО», «ТЕПЛОМЕРЕЖА», КНП «ТАЛЬНІВСЬКА ЦРЛ», ТОВ «ЧОРНОБАЙ-ТЕПЛО», відділів освіти Черкаської, Маньківської, Золотоніської райдержадміністрацій, відділу освіти, молоді та спорту Уманської райдержадміністрації, відділу освіти Соколівської сільської ради та інших.
Згідно з вакансіями, що надходили від роботодавців до обласної служби зайнятості, середня заробітна плата відповідних працівників становила від 4 до 7 тис. грн.
Відділ інформаційної роботи ОЦЗ
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису