реклама Делікат

Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА сформувало перелік об’єктів культурної спадщини для включення їх до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Його подали на розгляд до Міністерства культури та інформаційної політики України.

117144211_1717513188404610_1963319023602877756_n-e1597309096131

Тепер Експертна комісія має розглянути питання щодо внесення запропонованих об`єктів до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Додамо, Держа́вний реє́стр нерухо́мих пам’ято́к Украї́ни (ДРНПУ) містить перелік об’єктів культурної спадщини,  які офіційно беруться державою під охорону.

Після прийняття комісією відповідного рішення, перелік пам’яток Черкаської області внесуть до Держреєстру та опублікують на офіційних сторінках в інтернеті Міністерства культури та інформаційної політики України, Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА.

– Відкритий доступ до бази даних надасть можливість здійснювати контроль за збереженням пам`яток культурної спадщини, – зазначила начальниця відділу охорони культурної спадщини та музейної справи Осипенко Наталія. – Тобто, громадськість вільно зможе знайти інформацію про усі відповідні об`єкти, які є в Черкаській області. А у разі надходження інформації про їх руйнування, вживати заходи реагування. Також реєстр можуть використовувати туроператори для формування нових маршрутів, що сприятиме розвитку потенціалу туристичної інфраструктури області. А науковці можуть використовувати реєстр у своїй науково-дослідницькій діяльності,

Охорона культурної спадщини є одним із пріоритетних напрямків роботи Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА. Черкащина є визначним осередком концентрації пам’яток на території України.

В області на державному обліку перебувають 9078 об`єктів, (що становить 8,5 % від загальнодержавної кількості),  з них:

–        7169 пам’яток археології;
–        1552 пам’яток історії;
–        184 архітектури;
–        173 монументального мистецтва.

Статус національних мають 93 пам’ятки, інші – пам’ятки місцевого значення.

Найвища форма охорони пам’яток  – їх заповідання.

Найвизначніші пам’ятки області об’єднані у 8 заповідників:

це 7 історико-культурних заповідників та 1 історико-архітектурний заповідник (довідково – на території України створено 62 заповідники).

Статус національного на Черкащині мають 3 заповідника.

За інформацією Управління культури та охорони культурної спадщини ОДА

реклама

Коментарі  

 
+5 #1 + 14.08.2020 08:25
Що заважало це зробити раніше? Багато архітектурної спадщини Черкас зникло. І по цьому показнику Черкаси в лідерах.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100