реклама

реклама

Відбувся моніторинговий візит до черкаського хоспісу для людей похилого віку — однієї з установ приватної мережі "Вілла Добра", що розташований у селі Геронимівка поблизу Черкас з метою моніторингу дотримання прав мешканців закладу, а також дотримання прав людини в умовах карантинних заходів.

Єфіменко_вілла_добра_Фото 1 Прес-реліз (1)

Про це повідомила пресслужба Офісу Омбудсмана.

"Випадків захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 у закладі не виявлено. Клієнти комунікабельні та позитивні, про персонал відгукуються з вдячністю та повагою. У житлових кімнатах мешкає від двох до п’яти осіб. Кімнати облаштовані зручними ліжками, за необхідності – функціональними, а також телевізорами", - йдеться у повідомленні.

Монітори також виявили низку порушень. Зокрема, сходи у двоповерховому будинку не пристосовані для самостійного користування маломобільними підопічними.

"Жодним із підопічних не укладено декларації про надання первинної медичної допомоги з лікарем сімейної практики Черкаського районного центру первинної медико-санітарної допомоги. У хоспісі відсутня ліцензія на господарську діяльність з медичної практики. Відсутній ізолятор для підопічних з підозрою на гостру респіраторну коронавірусну хворобу COVID-19. Не розроблено алгоритм дій у разі виникнення підозри на випадок коронавірусної інфекції COVID-19 серед клієнтів та працівників. Відсутнє дієтичне харчування клієнтів. Будівля хоспісу не обладнана пожежною сигналізацією", - зазначили в Офісі Омбудсмана.

У правозахисній інституції також повідомили, що на інформаційних стендах відсутні телефони державних органів та посадових осіб, куди можуть звернутися клієнти у разі порушення їхніх прав. Зокрема, відсутність такої інформації перешкоджає реалізації права підопічних на професійну правничу допомогу, якщо така потреба виникає.

"Після візиту, моніторингова група провела робочу зустріч з керівником закладу та обговорила проблемні питання дотримання прав громадян, що перебувають в хоспісі, і, зокрема в умовах карантинних заходів. За результатами моніторингового візиту готується звіт та акти реагування", - наголосили в Офісі Омбудсмана.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100