Сьогодні зранку під час проведення засідання виконавчого комітету до Черкаської міськради привезли контейнери для збору негабаритних та будівельних відходів. Таким чином партійці ВО «Черкащани» та активісти, що є жителями багатьох мікрорайонів, повідомили владі про проблему, яку слід негайно вирішувати. Адже підхід до збору негабаритного сміття виявився вкрай неправильним.
Представник партії, депутат Черкаської міськради Руслан Зоря приніс звернення громадян, представників ОСББ до влади з сотнями підписів громадян, де йдеться про необхідність припинити засмічувати місто та вирішити проблему збору негабаритного сміття, щоб це не створювало незручність мешканцям.
– Місто перетворилося у сміттєзвалища. Ми привезли і показали контейнера, які не пристосовані для великого габариту, бо у них юридичні фірми на сьогодні звозять своє сміття. Водночас за вивезення негабариту платять усі – від новонароджених до літніх людей. У нас, в мікрорайон «Лісовий» фірма, що виготовляє пам’ятники, привезла і викинула гранітні брила. Будівельники везуть сміття. Ми провели толоку, чергуємо там, щоб не було засмічень. Це ненормально! – каже Руслан Зоря.
Нагадаємо, що у 2019 році виконком встановив новий порядок збору та вивезення негабариту. Були визначені місця збору відходів, але контейнери не мають однієї стінки, сміття висипається і розлітається вітром.
– Мало того, що завищили ціну на вивезення сміття, майданчики не передали на баланс, сміття роздуває вітер. То тепер хай у міській раді дивляться на ці контейнери. Чому люди самі повинні проводити суботники? Щодо ціни, то я проводив роботу на районі «Д» і скажу, що є люди, які готові вивозити сміття за значно нижчою ціною: по 3.50, а не 13 гривень, – каже депутат Черкаської міської ради від ВО «Черкащани» Іван Сухарьков.
Народний обранець каже, що непередані на баланс майданчики для сміття також породжують іншу проблеми – за висипане туди сміття фірмами, які не працюють на території збору цього сміття, нікого не штрафують. Депутат пропонує спершу упорядкувати, забетонувати майданчики, передати на баланс, наприклад, комунальному підприємству «Черкаська служба чистоти», а вже та служба могла б наймати виконавців, які б вивозили сміття.
Руслан Зоря пропонує інший варіант. Виділити майданчик у межах міста в промисловій зоні, куди б люди за власним бажанням могли вивозити сміття від будівельного сміття до листя, гілля, меблів. За це треба брати символічну плату, залежно від ваги і об’єму сміття. Уже на місці могло б здійснюватися сортування сміття.
– А у нас 250 тисяч населення, та з кожного по 13.20 брати, то це у рік буде 40 мільйонів чи що виходить? І це при тому, що встановлені непристосовані для сміття баки? Вони ж мінімум мають бути закриті. Сподіваюся виконком ліквідує своє ж рішення. Ми зверталися і до «Служби чистоти», і до «Нової якості». Питання треба фахово упорядковувати, докорінних змін, – каже Руслан Зоря. –Бо складається враження, що ті члени виконкому, які понаприймали такі рішення, у цьому місті не живуть і не переймаються його проблемами.
У одному з ОСББ вже вирішили боротися з засміченістю самі.
– Сьогодні на місці, де стояв цей контейнер, робимо благоустрій, прибираємо сміття і ставимо декоративні парканчики, щоб не ставили контейнер назад. Нам під будинком непотрібно робити смітник, – каже голова об'єднання багатоквартирних будинків по вулиці Героїв Дніпра, 81 у Черкасах Олександр Докучаєв. – У нас одні люди сплачували за сміття, інші – ні, але справа навіть не в цьому. У нас на Митниці вітри, баки незакриті і сміття розліталося. У такий спосіб сміття збирати не можна. Чому б не визначити у промзоні декілька місць для складування сміття? Так роблять, наприклад, в Одесі.
— Через сміття біля майданчику не можна проїхати навіть автомобілем. З минулої неділі ми почали чергувати біля контейнерів, але у спину чуємо навіть погрози від порушників. Вимагаємо навести порядок у кожному мікрорайоні,- зазначила учасниця акції протесту, жителька будинку по вул. Момота, 15 Анна Ваніна.
Колишній перший заступник міського голови Черкас, представник ВО «Черкащани» Віктор Беззубенко додає:
– Громада оплачує послугу, яку не використовує. Деякі люди не створювали будівельне сміття роками. Слід навести в цьому порядок. Коли ще я працював у мерії, була гарна ідея. Хто накопичив будівельне сміття, дзвонить на міську службу 1505 і приїздить машина, забирає сміття за собівартістю. Це просто і надійно, а муніципальна інспекція контролювала тих, хто створював стихійне сміттєзвалище, – роз’яснює Віктор Беззубенко. – І вже за таких умов платитимуть за великогабаритне сміття той, хто його накопичує. Однак все у руках виконкому.
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису