Принципова відмінність нинішніх виборів полягає в тому, що опозиційні кандидати демонструють у своїй агітаційній роботі свою належність до опозиції, тоді як кандидати від влади намагаються не демонструвати власної причетності до влади. Про це в коментарі газеті «День» заявив експерт дослідного аналітичного центру «Енігма» Юрій Сас.
«Судячи з усього, в такому ключі агітаційна кампанія кандидатів у депутати й відбуватиметься в Черкаській області. Партія влади намагається у своїй агітаційній роботі використовувати бюджетний, соціальний ресурс, і те, що органи влади мають робити відповідно до своїх функціональних обов'язків, ставиться в заслугу Партії регіонів, — такою є тенденція інформаційної агітаційної роботи. Щодо опозиції, то акцент іде лише на ключові моменти типу наявності політичного переслідування лідерів опозиції. Якоїсь конкретної соціальної програми в опозиції, судячи з усього, немає, тому в агітації вони цього не застосовують», - пояснив Юрій Сас.
Також експерт вважає, що виборця сприймають як суб'єкта, від якого треба за будь-яку ціну видобути голос.
«При цьому розрахунок іде на те, що виборці продажні (на жаль, частково так воно і є), що вони не мають політичної пам'яті, не пам'ятають про міжпартійні переходи того чи іншого кандидата, а коли й беруть їх до уваги, то лише як другорядний чинник. Якщо опозиція розраховує, що її підтримають лише тому, що вона опозиція (що теж є недооцінюванням нашого виборця та відсутністю бажання запропонувати йому щось цікаве в плані якихось ідей і ключових повідомлень), то влада взагалі все зводить до того, що виборець — це споживач певних соціальних благ, послуг, матеріальних благ. І так само кандидати умовно незалежні, мажоритарники теж усе зводять до того, що виборець — це споживач певних інформаційних продуктів, певних соціальних благ та матеріальних речей, і навколо цього все будується», - підсумував Юрій Сас.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису