реклама

реклама

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродслужби в Черкаській області терміново інформує агровиробників про міграцію личинок хлібної жужелиці (турун), гусениць старших віків підгризаючих совок у верхні шари ґрунту. Після перезимівлі личинки і гусениці поновлюють живлення на посівах озимих до заляльковування.

fotolia_174735882


Про це інформують у Департаменті агропромислового розвитку Черкаської ОДА.

Личинки жужелиці об’їдають листя, пошкоджені рослини мають «змочалений» вигляд. Гусениці совок вигризають у коренях рослин великі ямки або перегризають кореневу шийку й черешки листків. Пошкодження шкідниками рослин призводить до зрідження посівів озимих зернових культур та утворення плішин.

У зимовий період загибель ґрунтових шкідників становила від 7 до 25%, але залишається загроза утворення вогнищ, що матимуть локальний характер із чисельністю личинок та гусениць, яка перевищує поріг шкодочинності 2-3 особин на квадратний метр.

Осередок пошкодження рослин озимої пшениці личинками хлібної жужелиці виявлено в Смілянському районі (обстежена площа 0,31 тис.га, заселено шкідником 12% площі, пошкоджено 0,2% рослин, личинки ІІІ віку за чисельності 0,3 екз на кв.м).

Тому моніторинг фітосанітарного стану озимини під час весняного кущіння матиме важливе значення в регулюванні чисельності шкідників та у своєчасному застосуванні засобів захисту рослин згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» за регламентами наявних технологій.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100