реклама
Будівельна компанія надія

Нещодавно у Черкаському обласному онкологічному диспансері вперше зробили операцію із пересадки кісткового мозку дитині. Про це розповіла заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова, пише «ВиЧЕрпно».

37_main

За її словами у Черкасах є три заклади, які можуть надавати допомогу із трансплантології, а саме: Черкаська обласна лікарня, Черкаський обласний онкодиспансер та Черкаський обласний кардіологічний центр. Станом на сьогодні кошти з державного бюджету на проведення таких операцій отримав тільки обласний онкодиспансер.

Лариса Кошова додає, що всього на Черкащині проведено п’ять трансплантацій нирки та 41 трансплантація кісткового мозку.

«Раніше ми проводили трансплантацію кісткового мозку лише дорослим, але нещодавно вперше зробили трансплантацію кісткового мозку дитині. Операцію провели у Черкаському обласному онкодиспансері, який тепер теж серед тих закладів, де зробили пересадку саме дитині», — зауважила Кошова.

Нагадаємо, у листопаді 2020 року у Черкаському обласному онкологічному диспансері вперше відбулася родинна пересадка нирки. Мама віддала нирку сину.

Другу трансплантацію нирки провели в центрі онкоурології Черкаського обласного онкодиспансеру на початку грудня. Пацієнткою стала тридцятирічна жителька Кропивницького — Віра Компанієць. Донором була її мати Надія.

Довідково:

Пересадка (трансплантація) кісткового мозку – це пересадка спеціальних клітин кісткового мозку (стовбурових), із яких потім утворяться всі клітини крові.

Трансплантація кісткового мозку – це процедура, що дозволяє проводити лікування пухлин дуже високими дозами хіміотерапевтичних препаратів та радіоактивного опромінення, коли більш низькі дози неефективні.

Трансплантація стовбурових клітин необхідна для зменшення кількості та тяжкості ускладнень після проведення високодозової хіміотерапії. Пересадка кісткового мозку на даний час є новою можливістю лікування складних і до сьогоднішнього дня невиліковних захворювань.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #4 Треш 16.05.2021 15:16
Цитую 007:
Ось на такі операції потрібно міським і обласним чиновникам виділяти кошти, а не прос..ти на різну фігню.

Так обласні депутати з усіх виділених коштів беруть відкати 20% через своїх підрядників
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #3 Ігор 16.05.2021 10:10
Цікаво, скільки пацієнти заплатили лікарям "подяки" за операцію яку фінансує держава?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #2 Сидоров. 15.05.2021 19:45
Нарешті. Років надцять тому планували. Дай бог, покращився прогноз лікування онкохворих дітей.
До речі, сьогодні 15.05. день народження , тобто було організоване, дитяче онкогематологіч не відділення в Черкаській області.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #1 007 15.05.2021 18:31
Ось на такі операції потрібно міським і обласним чиновникам виділяти кошти, а не прос..ти на різну фігню.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
реклама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ