За період свого керування Черкасами меру Сергію Одаричу найбільше заважав і заважає менталітет як чиновників, так і простих черкащан. Про це міський голова розповів в інтерв’ю тижневику «Українське слово», що виходить в Чикаго (США).
На запитання, на які перепони наштовхується мер на шляху до досягнень, він відповів:
«Найбільше заважало і заважає менталітет, особливо чиновників. Адже головне у їхній роботі – це придумати причину, щоб нічого не робити. І за умови, коли зарплата чиновників занижена – залучити до такої роботи енергійних та активних людей, котрі бажають змінити у місті життя на краще – майже нереально.
От нещодавно побував у Грузії. Там мене здивувало, що в мерії працюють люди з духом підприємництва та інноваційності. Причина дуже проста – це реально шалений конкурс на посаду в держслужбі із зарплатою, котру нещодавно підняли у 15 разів. І це дало свої результати. Порівняйте: у Грузії особа, котра креативно мислить, прагне реалізовувати себе як менеджер чи комунальник, готова працювати, розвивати місто, де живе його сім’я, діти, друзі – може заробляти 20–30 тисяч гривень на місяць. У нас ніякої мотивації: ми можемо запропонувати людині з такими здібностями – в середньому 2,5 тисячі. У Черкасах лише морально мотивовані або пасивні люди можуть так працювати. Адже держслужба абсолютно «безпечна» і звільнити держслужбовця складно, іноді абсолютно неможливо. Оскільки за нашим законодавством, той, хто нічого не робить – нічого й не порушує.
Проблем додає і стереотип ще з радянських часів: ніби представники влади – це надлюди, ледь не посланці Господа на Землі. І оця позиція зверхності і того, що не чиновник має служити людям, а городяни повинні ходити і кланятися – дуже заважає», – поскаржився Сергій Одарич.
За його словами, така позиція чиновників проявляється в банальних речах.
«Наприклад, виконуються роботи з ліквідації аварії на теплотрасі: ментальність наших працівників зводиться до того, що завершений термін виконання – це заварена труба. Однак ніхто не мислить категоріями, що роботи виконані тоді, коли у квартирі жителів з крану починає текти гаряча вода. А у нас відновлення водопостачання іноді може тривати тиждень. Скажу, що нам за п’ять років доводилось ламати менталітет працівників. Іноді все закінчувалось тим, що просто замінювали людей», – сказав мер.
При цьому і менталітет жителів міста додає складнощів. Міський голова зізнався: він часто бачить, як традиції зі старих занедбаних сіл проявляються у Черкасах.
«Як варіант, я спостерігав, як відходи чи помиї вихлюпуються прямо на центральному бульварі Шевченка. Винести сміття і кинути перед собою – на жаль, теж звична справа. Хоча зі смітниками знайшли спосіб боротьби – це квітники. Пам’ятаю, ми кілька років не могли викорінити одне стихійне сміттєзвалище. Чого тільки не робили: і таблички ставили, і штрафували, а потім розбили клумбу. І на подив – все припинилося. Так і далі продовжуємо. Сьогодні в місті діє навіть цілий проект «Перетвори смітник на квітник», – повідомив Сергій Одарич.
Мер Черкас також зазначив, що у майбутньому наше місто має визначитися, чим воно цінне для світу.
«Якщо нам вдасться знайти відповідь на ці питання, то це буде дуже добре. Ми матимемо неабиякі перспективи. Якщо ні – залишиться сіре містечко, звідки тікатимуть люди», – сказав Сергій Одарич.
реклама
Коментарі
Може тоді вони стануть людьми і перестануть стелитися перед колишніми комуністами і комсомольцями
А якщо відверто, то із злодієм, неуком і брехуном порядні фахівці не будуть працювати, навіть за хорошу зарплату...
Так що,..... не вішай лапшу на вуха!
Причина твоїх проблем не в черкащанах, а в твоїй паталогічно брехливій і злодійській натурі!
Стрічка RSS коментарів цього запису