реклама
Будівельна компанія надія

Більшість споживачів є власниками транспортних засобів і тому регулярно користуються послугами автозаправних станцій. Випадки, коли на автозаправній станції недоливають замовлений об’єм пального, не часті, але трапляються. Пальне – такий же товар, як і будь-який інший продукт. І споживачі пального мають такі ж права, як і відвідувачі магазинів.

Порядок роздрібної торгівлі пальним, оливами, мастилами, вимоги стосовно дотримання прав споживачів щодо належної якості нафтопродуктів, безпеки для життя та здоров’я споживачів і рівня торговельного обслуговування  визначений Правилами роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затвердженими постановою КМУ від 20.12.1997 № 1442.

benzun_AZC

Відповідно до вимог цих Правил суб’єкт господарювання, що здійснює торгівлю нафтопродуктами, зобов’язаний надати споживачеві необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про нафтопродукти, а також на вимогу споживача – копію документа про якість (паспорт якості) пального та копію декларації про відповідність.

На заправці оператор АЗС в обов’язковому порядку зобов’язаний при розрахунку за придбані нафтопродукти видати розрахунковий документ, який підтверджує факт купівлі товару. Невидача чека повинна насторожити, оскільки в разі необхідності неможливо буде довести факт придбання товару.

Перед початком кожного відпуску нафтопродуктів дані об'єму та вартості на показувальному пристрої колонки повинні обов'язково встановлюватися на нульову позначку.

Якщо при заправці автомобіля виникли сумніви щодо точності вимірювань колонкою, є підозра у недоливі під час відпуску пального, необхідно звернутися до оператора автозаправної станції. Оператор зобов'язаний негайно провести контроль точності під час відпуску дози за допомогою еталонного мірника. Згідно з пунктом 15 Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, відхилення об’єму відпущеної у еталонний мірник дози рідкого пального з динамічною в'язкістю до 1000 мПа не повинно перевищувати 0,5 відсотка, оливи – 1 відсоток, газу нафтового скрапленого – 1 відсоток. Еталонні мірники підлягають калібруванню.

Якщо виявлено недолив, споживачу відшкодовуються фактичні збитки, визначені за допомогою еталонного мірника. Подальше використання цієї колонки  припиняється до проведення ремонту та повірки після ремонту.

У разі претензій у споживача щодо якості послуг, що були надані на автозаправній станції, та відмови суб’єкта господарювання задовольнити висунуті ним вимоги відповідно до чинного законодавства про захист прав споживачів, він має право звернутися із заявою до Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області за адресою: вул. Смілянська,120, м. Черкаси.

У разі необхідності споживач може отримати консультацію в телефонному режимі за номером телефону: (0472) 33 12 08.

Крім того, свої права споживачі можуть захистити і в судовому порядку.  Судовий захист прав споживачів передбачений ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів». При задоволенні вимог споживача суд одночасно вирішує питання щодо відшкодування моральної (немайнової) шкоди. Споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов’язані з порушенням їхніх прав.

Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області

реклама


Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
реклама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ