реклама
Будівельна компанія надія

Директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Вінета Кляйне розповіла про шляхи співпраці з регіонами. Це відбулося 16 листопада у вечірньому ефірі програми «Тема дня» на «Українському радіо Рось». Пані Вінета була з черкащанами на телефонному зв’язку з Києва.

Вінета Кляйне

«Ми відкриті для співпраці з усіма, хто цікавиться питаннями НАТО та безпеки. І Черкаська область не є винятком. Для тих, хто вагається подаватися на грантові програми, я скажу так: якщо у вас є ідея, і ви вже знаєте, як її втілити у життя, у вас завжди є шанс бути почутим», – сказала пані Вінета.

Загалом рівень співпраці між Україною та НАТО сьогодні є високим. Це і практична співпраця, і дорадча допомога, і наукова кооперація. Проте, якщо більш предметно говорити про діяльність Центру інформації та документації НАТО в Україні, то на сьогодні його партнерами є громадські організації, університети, медіа, органи влади тощо. Разом з ними фахівці Центру проводять різні заходи: конференції, круглі столи, академії та виставки.

Наприклад, з 1 до 15 листопада Центр інформації та документації НАТО в Україні співпрацював із Черкаським національним університетом імені Богдана  Хмельницького над проєктом «NATOUADigital». Заклад взяв участь в інтерактивному проєкті, що відбувався у фейсбуці та інстаграмі. Учасники мали прослухати інформацію про НАТО, дати відповідь на 3 питання про Альянс і взяти участь у розіграші призу від НАТО.

Одним із ключових способів залучення університетської молоді до співпраці з Центром є академії НАТО. Зазвичай їх організовують на базі університетів. Під час академій молодь не тільки дізнається про Альянс, але й розвиває лідерські якості, вчиться приймати рішення тощо.

«Цього року ми провели дві такі академії – у Сєверодонецьку та Ізмаїлі. А в грудні разом  із громадською організацією «АНТС» будемо проводити з молоддю симуляційну гру – модель засідання Парламентської Асамблеї НАТО», – ділиться Вінета Кляйне.

Крім того, зі слів пані Вінети, у чотирьох областях України діють регіональні інформаційні центри при вишах. На партнерських засадах університети у своїх регіонах самостійно здійснюють інформаційну діяльність про НАТО, працюючи не тільки зі студентством, а й з державними службовцями, представниками громад, місцевими депутатами, журналістами тощо. Такі центри є у Сумській, Волинській, Львівській та Івано-Франківській областях. Час від часу Центр проводить всеукраїнські конкурси есе з безпекових питань для тих студентів, які бачать своє майбутнє у міжнародних відносинах, політичних науках чи історії.

Також фахівці Центру читають лекції для студентів, розробляють аналітичні матеріали, що стосуються питань безпеки, організовують вікторини та навіть… роблять теле- та радіопрограми про НАТО. Наприклад, на «24 каналі» на телебаченні щочетверга виходить програма «Фактор безпеки», що розповідає про роботу Центру та про діяльність НАТО в Україні і не тільки. Серед проєктів на радіо – «100 фактів про НАТО» на радіостанції «Кордон» та «Армія ФМ», а також «НАТО» радіо «Марафон» та «Power FM».

У своїй діяльності Центр приділяє увагу і питанням інформування про НАТО, особливо в регіонах України. Форми співпраці з Центром можуть бути різними: від участі у публічних заходах, які організовує Центр, до допомоги у розповсюдженні інформації про НАТО по всій Україні та участі у грантових програмах співфінансування НАТО.

Центр також працює з громадянським суспільством в галузі інформування про НАТО через залучення громадських організацій та об’єднань, продовжує Вінета Кляйне:

«Будь-яка офіційно зареєстрована громадська організація чи фонд, діяльність якої не має на меті отримання прибутку і яка зацікавлена у співпраці з нами через поширення і вивчення інформації про НАТО, співпрацю Україна-НАТО, а також інших безпекових питань, може з нами працювати. Це також стосується і регіонів України. Тобто ми співпрацюємо з усіма НГО, які виявляють зацікавленість до НАТО і безпекової тематики».

Також Вінета Кляйне розповіла і про те, як змінилася робота Центру під час запровадження карантинних обмежень:

«Центр інформації було відкрито ще у 1997 році. І з того часу він активно співпрацює з українською громадськістю, щоби сприяти діалогу та дискусії про НАТО, а також підвищити обізнаність та розуміння НАТО в Україні. Я ж працюю на цій посаді тільки рік, але за цей час вже встигла побувати в багатьох регіонах України. І це – незважаючи на пандемію, яка, звичайно, трохи пригальмувала загальний ритм подорожей».

Нещодавно Центр спільно з ДПСУ та Стратком.ЮА в аеропорту Бориспіль з дотриманням карантинних вимог презентував фотовиставку, присвячену питанням співпраці Україна-НАТО та спільним цінностям. Її побачили понад 3,5 мільйона відвідувачів. Сьогодні ця виставка мандрує регіонами України.

Насамкінець директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Вінета Кляйне знову наголосила на співпраці регіонів з організацією:

«Підписуйтесь на нас і ви матимете завжди актуальну інформацію про нашу діяльність і наші заходи. Нас можна знайти у фейсбуці чи в інстаграмі і написати нам або ж надіслати нам електронного листа з пропозиціями про співпрацю».

Вся інформація, що стосується співпраці з Центром через грантову програму НАТО, є на офіційній веб-сторінці НАТО. Також про початок конкурсу на отримання гранту від НАТО зазвичай організація інформує на сторінках NATOinUkraine.

Іван Лила

Створення цієї статті фінансується в рамках проєкту «НАТО – це люди», що фінансується Урядом Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії, що діє через Міністерство закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії (“FCDO”).

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
реклама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ