Голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Тулуб під час традиційної обласної конференції освітян, що відбувається щороку наприкінці серпня, вручив вчителям Черкащини почесні грамоти та цінні подарунки.
Першою слово взяла начальник Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Галина Гаврилюк, яка розповіла про нові Державні стандарти початкової освіти та наголосила, що 2012 рік – це старт роботи нової української школи.
За словами Галини Миколаївни, обласна влада вже чимало зробила для розв’язання проблем освітньої галузі.
– Протягом 2011 року відновлено діяльність 7 дошкільних навчальних закладів та відкрито дошкільний підрозділ при Уманському навчально-виховному комплексі №6. 2012 року відновлено діяльність дошкільного навчального закладу в селі Рубаний міст Лисянського району, відкрито дошкільний підрозділ при Катеринівській загальноосвітній школі Кам’янського райну, – зазначила пані Гаврилюк. – Значно збільшилася чисельність дошкільних навчальних закладів, які працюють за пріоритетними напрямками (художньо-естетичний, фізкультурно-оздоровчий, гуманітарний, музичний тощо), із 329 у 2011 році до 478 – у 2012 році.
Власне бачення розвитку освітньої галузі під час конференції висловлювали також директори дошкільних навчальних закладів, вчителі шкіл, представники вишів та профспілок області.
За словами голови облдержадміністрації Сергія Тулуба, нині найголовніше, що владі вдалося рішуче змінити ситуацію на краще з фінансуванням освітньої галузі.
– Якщо середньомісячний обсяг видатків на освіту в попередні роки складав 813 млн. грн., то сьогодні вони збільшилися більш ніж у два рази і їхня сума становить близько 2 млн. гривень, – підкреслив очільник області. – За два останні роки навчальні заклади отримали більше тисячі комп’ютерів. Крім того, ми змогли ввести в дію дві нові загальноосвітні школи, які раніше були довгобудами.
Також Сергій Тулуб висловив занепокоєння погіршенням стану здоров’я дітей:
– Розумію, що така тенденція притаманна не лише Черкащині й навіть не лише Україні. Ми не зможемо змінити світ, «залатати» озонові діри та зупинити шкідливі виробництва. Але є речі, які ми можемо і повинні вирішити!
Відтак голова ОДА дав доручення до 1 жовтня забезпечити наявність медичного персоналу у тих школах, де він має бути відповідно до нормативних документів. Як наголосив очільник області, систематичне обстеження на новітньому медичному обладнанні кожної дитини повинно бути пріоритетом напрямком роботи галузі охорони здоров’я області.
Довідка
До освітньої галузі Черкаської області безпосередньо залучений кожний 5 її житель: близько 190 тисяч дітей дошкільного і шкільного віку, 11 тисяч учнів професійно-технічних навчальних закладів, близько 50 тисяч студентів вищих навчальних закладів; майже 26 тисяч педагогічних і науково-педагогічних працівників.
реклама
Коментарі
А що з вами таке траплялося?
зависть - страшный грех
небось сами никому и тортика не подарили
той сертифікат не коштує і 30 шекелів
Стрічка RSS коментарів цього запису