Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний 13 січня взяв участь у засіданні Військового комітету НАТО на рівні головнокомандувачів (начальників генеральних штабів) держав-членів Альянсу.

13 січня 2022 року. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний під час засідання Військового комітету НАТО


Про це повідомляють у Генеральному штабі ЗСУ, пише «Козацький край».

Зазначається, що Залужний під час свого виступу ознайомив учасників із поточною безпековою ситуацією навколо кордонів України на тимчасово окупованих територіях та в районі проведення операції Об’єднаних сил. Він вважає, що загроза нового етапу збройної агресії Росії поряд з її ультиматумом Заходу щодо нерозширення НАТО вимагають комплексної та консолідованої відповіді. Головнокомандувач ЗСУ також запевнив, що Збройні сили України стануть гідною та ефективною бойовою складовою союзних військ НАТО. У своєму виступі Валерій Залужний зосередив увагу на використанні державою-агресором інструментів гібридної війни, серед яких і газовий шантаж, і так звана «міграційна криза», й інформаційна війна.

Головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний з Головою Військового комітету НАТО адміралом Робом Бауером


«Росія не змирилась із європейським вибором українського народу і продовжує агресію проти нас та нарощує свою військову присутність навколо нашого кордону. Збройні сили разом з усім українським народом готові діяти за будь-яких сценаріїв розвитку ситуації… Загроза нового етапу збройної агресії Росії поряд з її ультиматумом Заходу вимагають комплексної і консолідованої відповіді, що ґрунтується на непорушних цінностях демократичного світу», — наголосив Залужний.

Цікаво, що цими словами генерал-лейтенант Залужний фактично продовжив сказане ним у Холодному Яру на Черкащині минулої осені, на Покрову.

Майже всі фото, розміщені у публікації нижче, друкуються в інтернеті вперше. Журналістам видання «Козацькоий край» пощастило зафіксувати події заходів 16 жовтня, після Покрови – ці заходи у козацькому Чигирині й Холодному Яру проходили без зайвого надриву й піару: вони були у першу чергу для підняття бойового духу тих, хто йде у бій за Україну, усвідомлюючи, що воює проти тих, хто є одвічними ворогами України…

Того дня на Замковій горі в Чигирині, зі словами: «На Перемогу для України. За її Волю, Честь і Славу…», – організатор «Вільного козацтва Холодного Яру», ветеран батальйону «Айдар» Олег Островський урочисто вручив козацьку шаблю новому Головнокомандувачу ЗСУ, генерал-лейтенанту Валерію Залужному – як сучасному Отаману Війська Козацького. Новий начальник Генерального штабу ЗСУ, уродженець Черкащини генерал-лейтенант Сергій Шаптала отримав козацький пернач, – як «символ старшинської влади, як права рука отамана і перший його помічник…»

Dub12

Акція проходила за участі голови Черкаської ОДА Олександра Скічка, владики Черкаського і Чигиринського Іоана, голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича, командувача Оперативного командування «Північ» генерал-майора Віктора Ніколюка, обласного військового комісара Сергія Лобана та його заступника Олександра Халамейдика, духовенства (капеланів), військових, ветеранів АТО, мешканців Чигирина та гостей міста з Черкас і Києва.

Вклонившись чорному прапору Холодного Яру «Воля України або смерть», Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний акцентував, що готовність вмирати і вбивати за свою землю – це і є найвищий прояв патріотизму.

– Ми пам’ятаємо про спадкоємність наших військових традицій. Захисники і захисниці України восьмий рік поспіль стримують російську агресію. Ми стали надійним щитом Європи. Козацька і повстанська кров у наших жилах веде нас тільки вперед – до Перемоги! – наголосив Головнокомандувач Збройних Сил.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний і засновник "Вільного козацтва Холодного Яру" обмінялись на пам'ять шевронами...


З Чигирина учасники акції вирушили до гетьманської церкви Богдана Хмельницького у Суботові; до Гайдамацького ставу у Холодному Яру, де освятили зброю; до першого козацького храму Петра Багатостраждального (Калнишевського) та до тисячолітнього Дуба Максима Залізняка. На початку 1920 року тут, в Холодному Яру під час Зимового походу перебував Командуючий Південною групою військ армії УНР Андрій Гулий-Гуленко. Через століття, наприкінці 2021 року, сюди прибув Головнокомандувач Збройних Сил України…

Dub

Символізм новітніх традицій Холодного Яру для українського воїнства ХХІ століття викристалізовується поступово. Якщо на початку 2000-х Холодний Яр збирав просто шанувальників історії Визвольної боротьби, то з початком боїв на Донбасі тут все частіше почали з’являтися військові. Спочатку бійці добровольчих підрозділів, а потім і регулярних підрозділів ЗСУ вважали за потрібне перед боєм освятити зброю в Гайдамацькому ставі, як це робили наші предки, та вклонитися холодноярським місцям, славетним з прадавніх часів…

Dub2

У травні 2021 році урочисте шикування біля Гайдамацького ставу у Холодному Яру провели воїни Сил спецоперацій – спецпризначенці 3-го полку імені Святослава Хороброго. Далі відбулася пам’ятна церемонія і виконання Державного гімну. Кожен військовослужбовець урочисто присягнув захищати Україну, майбутнє її народу. Слова клятви завершили гаслом князя Святослава Хороброго, що стало девізом українських ССО: «Іду на Ви!», яке луною відгукнулося у темному лісі Холодного Яру…

Травень 2021 року. Марш спецназу полку Святослава Хороброго із Сил спецоперацій ЗСУ - дорогами Холодного Яру...


Нова акція за участі командування ЗСУ стала черговим ствердженням готовності боротися за Україну до перемоги.

– Ми довели свою любов і вірність Україні, проливши за неї кров і віддавши життя тисяч наших побратимів і посестер. Дякую їм за любов до рідної землі, відданість військовій справі та самовіддану службу Українському народові! Ми обов’язково відновимо державний суверенітет України на всій її території! – твердо заявив Головнокомандувач Збройних Сил України.

реклама

Коментарі  

 
-4 #2 Обмiнна шабля 16.01.2022 11:13
чим обмiнялись?Шароварами?а той маленький на махно схож так би й порубав москаляк.скiчко, де твої шальвари?А Залужний пройде по Червонiй площi
незрозумiло у якому станi.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+12 #1 Синоптик 15.01.2022 17:47
Потужна мотивація потрібна хлопцям як ніколи, ця гроза і блискавка посеред зими - про важливу засторогу.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100