Гарячі номера телефонів

На засіданні постійної комісії Смілянської міської ради з питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності, законності, запобігання корупції, надзвичайних ситуацій обговорювали питання про перейменування вулиці Терешкової.

Валентина Терешкова


Про це повідомляє «Сміла.UA».

У жовтні 2021 року депутат Рамазан Таібов виніс на обговорення сесію міської ради питання про перейменування вулиці Терешкової на нормальну українську назву.

Як відомо, Валентина Терешкова (нар. 1937 р.) – перша у світі жінка-космонавт (політ у космос здійснила в 1963 році). В 2014 році Терешкова як депутат Держдуми РФ проголосувала за анексію Криму та активно підтримувала подальшу війну з Україною, а також війну в Сирії. У 2020 була чи не єдиною ініціаторкою «занулювання» термінів президентства Путіна, що може дати можливість йому перебувати при владі в Росії до 2036 року.

Вулиця Терешкової протяжністю більше 300 метрів розміщена у віддаленому районі Сміли – Мала Яблунівка.

Для вирішення проблеми перейменування вулиці тут проводилися збори жителів, туди виїжджала міська влада, на офіційному сайті Смілянської міської ради проводилися громадські обговорення і збір пропозицій від мешканців міста щодо перейменування вулиці. Міська топонімічна комісія також надала свої пропозиції для перейменування цієї невеличкої вулиці.

У підсумку виробили три найпопулярніші варіанти: назвати вулицю Сонячною, Трояндовою або на честь автора слів державного гімну України – Павла Чубинського.

Найбільшої підтримки отримала назва – Сонячна. Але управління архітектури внесло своє зауваження, мовляв, у Смілі вже є провулок Сонячний.

Проте депутати-юристи пропонують не зважати на зауваження архітектури і підтримати бажання жителів вулиці мати назву – Сонячна.

Остаточне рішення щодо того, як же все-таки назвати вулицю – ухвалять депутати на найближчій сесії міської ради. На сесію виносять всі три пропозиції.

Тим часом, депутат Іван Далібожак пропонує зайнятися не тільки перейменуванням вулиці, а і її ремонтом.

– Це коротенька, одностороння вулиця. Жителі скаржаться на відсутність освітлення й погані дороги. Давайте допоможемо мешканцям цієї вулиці і зробимо для них щось хороше, – пропонує депутат.

Нагадаємо, міська рада Сміли відмовилась розглянути можливість перейменування вулиці «єдинороски» Терешкової на честь загиблих у війні.

Фото: Сергей Савостьянов / ТАСС

реклама

Коментарі  

 
+4 #4 Я 25.01.2022 20:24
Цитую Подарунки:
Цитую Я:
валентине терешковой за полет космический
.... подарили ..... автоматический

А "Я" не подарували... нічого

Зате ти, ……,отримав по самі ….
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #3 Нострадамус 25.01.2022 20:01
Зі спогадів Каманіна, Валентина Терешкова була найменш підготовлена із п'яти претенденток на політ, в неї навіть не було вищої освіти. Але так як це вже був шостий політ радянських космонавтів, а всі попередні дуже вдало агітували по всьому світу за радянську владу, Терешкова, в якої виявився дуже вдало підвішений язик виявилася попереду. Як показав політ, космонавткою вона виявилася не дуже, зате агітатором влади є і понині. Причому нині перевзувається польоті не гірше ніж тоді в космосі.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #2 Подарунки 25.01.2022 12:36
Цитую Я:
валентине терешковой за полет космический
.... подарили ..... автоматический

А "Я" не подарували... нічого
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #1 Я 25.01.2022 11:27
валентине терешковой за полет космический
.... подарили ..... автоматический
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
реклама
bigmir)net TOP 100