Гарячі номера телефонів

Промисловий вилов риби на водосховищі таки заборонили після скарг рибалок. Державне агентство меліорації та рибного господарства України повідомило журналістам, що, мовляв, з 1999 ділянка Дніпра від черкаської дамби до Канева належала до промислової. З 2021 року – «була віднесена до заборонених для здійснення промислових операцій протягом року». А з 2022 року «ділянка не заборонена для здійснення промислового рибальства». Проте, вже з 11 лютого, ділянку визначили як для любительського і спортивного рибальства, тож промислове рибальство таки заборонили.

fish-prom

Деталі нижче офіційною мовою:

Державне агентство меліорації та рибного господарства України поінформувало видання «Прочерк», що відповідно до Переліку промислових ділянок рибогосподарських водних об’єктів (їх частин), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 травня 1999 року № 552, ділянка Дніпра від черкаської дамби до Канева належить до промислової, за виключенням забороненої протягом усього року ділянки на відстані 5 км вниз рікою від греблі Канівської ГЕС.

Як інформують у Держагентстві, з 2021 року відповідно до Правил промислового рибальства, а також Режиму рибальства у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) України затвердженого наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України зазначена ділянка була віднесена до заборонених для здійснення промислових операцій протягом року.

З початку 2022 року Режим рибальства не діє, тобто промислове рибальство на Кременчуцькому водосховищі до затвердження Режиму рибальства у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) України у 2022 році здійснюється відповідно до Правил промислового рибальства. І як повідомили у Держагентстві, згідно цих Правил, ділянка не заборонена для здійснення промислового рибальства.

Водночас повідомили, що наказом Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Черкаській області від 11 лютого зазначена ділянка відведена для любительського і спортивного рибальства, а згідно цього на водоймах, визначених для любительського рибальства, забороняється промислове рибальство.

Нагадаємо, 9 лютого стало відомо, що у верхів’ях водосховища було дозволено промисловий вилов риби. «Від Черкас до Канева вище дамби з ехолокаторами йдуть баркаси і бачать ту рибу, яка зібралася на зимівлі, як грона винограду. Її просто тягнуть усю сітками. Фактично через місяць нерест. Риба вся з ікрою. Чи лишиться після цього якась риба в Дніпрі, неясно…» – сказали в розмові з «Прочерком» місцеві рибалки.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко закликав Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Державне агентство меліорації та рибного господарства звернути увагу на проблему промислового лову риби в Кременчуцькому водосховищі. Його дружина, депутатка облради Валерія Бондаренко ініціювала проєкт рішення обласної ради про заборону промислового вилову риби на території Кременчуцького водосховища від Черкас до Канева.

Вже наступного дня голова Держрибагентства Артем Ріпенко повідомив, що промисловий вилов риби у верхів’ях Київського, Канівського і Кременчуцького водосховищ тимчасово закрито.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #1 Виктор 23.02.2022 03:01
Враньё ,как ловили так и ловят 21февраля 6 баркасов вышло .
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100