В області ускладнюється ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ. За попередній тиждень на ці недуги на Черкащині захворіли 9 860 осіб, з них понад 5100 – діти.
Показник захворюваності на 85,4% перевищує епідемічний поріг, розрахований для області, та на 12,7% більший, ніж за попередній тиждень.
Як зауважив Володимир Папач, епідпоріг перевищено у всіх чотирьох районах області, найвищі показники – у Черкаському та Золотоніському районах.
Минулого тижня було госпіталізовано 572 особи, з них – 347 дітей. Зареєстровано один летальний випадок внаслідок коронавірусної інфекції.
За словами головного державного санітарного лікаря області, загалом з початку епідемічного сезону (із 2 жовтня 2023 року) в області зареєстровано майже 111 тисяч випадків захворювань на грип та ГРВІ та майже 6500 випадків COVID-19.
«За цей період шпиталізовано 6 271 особу та зареєстровано 34 летальні випадки. Зокрема, 32 особи померли від коронавірусної хвороби. Це люди віком понад 65 років, які не були щеплені проти COVID-19. Дві людини від грипу – 19-річний чоловік та жінка 30-ти років, обоє з міста Черкаси, також не щеплені», – повідомив генеральний директор Черкаського обласного ЦКПХ.
Вірусологічною лабораторією Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб з початку епідсезону досліджено понад 4300 зразків біоматеріалів від хворих із підозрою на COVID-19, у 20% був підтверджений цей діагноз. Також проведено майже 700 досліджень на грип та ГРВІ, у 48% були виявлені збудники тих чи інших захворювань: віруси грипу типу А, парагрипу, респіраторно-синтиціальні віруси, аденовіруси, риновіруси, метапневмовіруси.
Зважаючи на суттєве зростання захворюваності на грип та ГРВІ, 8 лютого це питання було заслухане на позачерговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Черкаської обласної військової адміністрації, прийнято рішення щодо здійснення ряду додаткових протиепідемічних заходів.
За оперативною інформацією наразі призупинено навчання у форматі «офлайн» у 42 школах області. Ще 28 закладів перейшли у формат змішаного навчання – окремі класи вчаться дистанційно.
«Ще раз хочу підкреслити, що найефективнішим засобом профілактики грипу, COVID-19 є вакцинація», – наголосив Володимир Папач.
В області продовжують функціонувати 88 пунктів щеплень, також проводяться виїзні вакцинальні акції двома спеціальними автобусами Черкаського обласного ЦКПХ.
«З цією метою з початку року ми уже здійснили виїзди до 11 сіл нашої області, в ході яких безкоштовні щеплення, зокрема від COVID-19, отримали майже 200 жителів», – повідомив генеральний директор Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
реклама
Коментарі
остался только барановирус
Стрічка RSS коментарів цього запису