Відповідно до пп.13-14 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік ВПО (далі - Порядок), на отримання довідки мають право студенти, які навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, які перемістилися з територій, включених до Переліку https://cutt.ly/cwoc3zhy, щодо яких НЕ визначено дати завершення бойових дій, припинення можливості бойових дій або тимчасової окупації, на отримання довідки ВПО.

Студенти, які здобували певний освітньо-кваліфікаційний рівень і мали реєстрацію місця проживання в гуртожитках, після зняття з реєстрації мають право на отримання довідки, якщо вони не бажають повернутися до попереднього місця проживання через обставини, які спричинили внутрішнє переміщення.

Без назви

Тобто, всіх студентів можна умовно поділити на 2 категорії:

переміщені студенти, які зареєстровані вдома (тобто, на територіях бойових дій чи тимчасово окупованій території);

переміщені студенти, які мають зареєстроване місце проживання в гуртожитку.

Так, якщо перші мають право одразу отримати довідку ВПО, то другі можуть отримати її лише після зняття з реєстрації в гуртожитку.

Виплата допомоги на проживання.

Довідка ВПО не = виплата допомоги на проживання ВПО.

Однак, якщо особа має довідку ВПО + відповідає майновим критеріям + звертається за допомогою вперше така особа має право на отримання допомоги на проживання незалежно від того чи є вона студентом чи ні.

Як пояснює Мінсоцполітики, студенти стаціонару, які є ВПО і отримують допомогу, продовжать її отримувати до 31 січня 2024 р., якщо не мають реєстрації місця проживання в гуртожитках.

Відповідно, якщо особа виїхала з територій бойових дій/тимчасово окупованих територій, вступила до ВУЗу, “прописалася” в гуртожитку, на жаль, вона НЕ зможе розраховувати ні на отримання довідки ВПО, ні на призначення допомоги на проживання.

Висновок: у разі реєстрації місця проживання у гуртожитку студент з територій бойових дій чи тимчасово окупованих територій НЕ зможе отримати ані довідку ВПО, ані допомогу на проживання.

Цю публікацію розроблено за сприяння Благодійної Організації «Благодійний Фонд «Право на захист» (ПнЗ) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю Української Гельсінської спілки з прав людини та жодною мірою не відображає офіційну точку зору Європейського Союзу та Благодійної Організації «Благодійний Фонд «Право на захист».

Про це інформують в Черкаському правозахисному центрі

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

bigmir)net TOP 100