Чим ближче вибори, тим ближчими стають політики до людей. Вони починають посміхатися своєму електорату з бігбордів, шпальт газет та вітальних листівок, вони зустрічаються з народом і починають робити добрі справи на благо людей, їхня активізація напередодні виборів починає так вражати, що інколи аж очі розбігаються від того розмаїття облич.
У людей соціально активних, та й пересічних мешканців міста, інколи завелика кількість облич викликає роздратування, однак головне – перетерпіти до виборів, а потім усе закінчиться. Якщо на попередніх виборах Черкаси рясніли однотипними бігбордами з портретом Євгена Влізла, то цьогоріч напередодні вже парламентських виборів його змінила жінка – Валентина Жуковська, яка навіть на афішах до Дня міста мило посміхалася черкащанам. Багато хто почав критикувати мерію міста за надмірну прихильність до одного з кандидатів. Однак у багатьох і протилежна думка, мовляв, піар є піар і від нього нікуди не подітися.
Коментарі фахівців збирала газета «Вечірні Черкаси»
Микола Кудрявцев, керуючий справами Черкаського міськвиконкому:
Якщо людина допомагає місту, то не повинно виникати претензій щодо того, що її прізвище та обличчя показують народу. Якщо це спонсор і меценат, який придбав ліки для медичних закладів, узявся за організацію загальноміських свят, і це не порожні слова, а серйозні кроки, це варте уваги. Щодо переборів із висвітлення цієї діяльності, то це вже інше питання, адже у будь-якому випадку не слід переступати межу, варто намагатись робити все так, щоб це мало естетичний вигляд. Я знаю, що зараз обговорюється питання щодо того, чому взагалі претендент у депутати до Верховної Ради так часто з'являється у міських новинах. Однак якщо у вас є кошти і ви витрачаєте їх на благо міста, то ваше прізвище й обличчя теж будуть на шпальтах газет, на білбордах і на сайті міської ради. Щодо організації Дня міста, то організаторами виступали і міська рада, і благодійний фонд. Зверніть увагу також на те, що інші незалежні видання теж часто спрямовуються на піар тієї чи іншої особи. Чому до них ніхто не висловлює претензій? Тому в цьому нічого страшного я не бачу. Хоча найбільше мене обурив один із коментарів в інтернет-виданні, де вживалося слово «запродалися». Я вважаю, що люди, які так вважають, просто несповна розуму, мені їх шкода, адже вони ніби не розуміють реального стану речей».
Володимир Мамалига, депутат Черкаської міської ради:
Платять вони, то й виходить так. Рішення зробити Валентину Жуковську обличчям Дня міста ніде не обговорювалось, це особиста ініціатива міського голови і його команди, який не радився з цього приводу ані з депутатами міської ради, ані навіть зі своєю фракцією. Не було жодного рішення виконкому, щоб залучати аж так Жуковську до святкування Дня міста, адже всі заходи фінансуються з міського бюджету. Проте нічого страшного в цьому піарі немає, бо це тимчасові явища.
Ви згадайте вибори 2006 року – вони відбувалися навесні, а тому всі кандидати намагались якомога краще привітати жінок із 8 Березня. Яке свято під вибори трапиться, те й святкують із розмахом. Коли Сергія Одарича обирали на перший термін, День міста був осіннім. Тоді закатали такий феєрверк, що місто ще такого не бачило.
От і йдуть по протоптаній доріжці. Будь-яке свято – це можливість агітувати за себе. Однак переживати з цього приводу не варто. Це тимчасові люди, які як прийшли у Черкаси, так і підуть».
Марина Волошенко, депутат Черкаської міської ради:
Згідно із Законом України «Про рекламу», міська влада не має права втручатися у рекламу, яка розміщується на тих чи інших рекламоносіях. Є окремі положення про контроль над рекламою горілчаних чи тютюнових виробів, але до політики у мерії втручання не повинно бути. До речі, до відділу дизайну та зовнішньої реклами черкаського міськвиконкому телефонували колеги з інших міст і були дуже здивовані тим, що мерія не втручається до політичної реклами у місті. Як людина, яка тривалий час пропрацювала у сфері політичних технологій, зовнішня реклама, спонсорство різноманітних заходів – це нормальний піар-хід. Можливо, у цьому випадку рекламники трохи й перебирають, але вони мають одну мету – зробити обличчя впізнаваним. Щодо того, що Сергій Одарич не радився із депутатами з приводу Валентини Жуковської, яка стала обличчям святкування Дня міста, то я й не вважаю, що він повинен був із нами радитися. Він провів перемовини із керівництвом ВАТ «Азот», домивився про фінансування святкувань. Якщо ті, хто критикує це, хотіли б допомогти у святкуванні Дня міста, вони б могли запропонувати своє фінансування і так само засвітити своє обличчя. Така моя позиція як депутата міської ради, а моє ставлення до ситуації як жителя міста – то вже інше питання».
Анатолій Волошин, екс-мер Черкас:
Напередодні виборів уся область рясніє як не тими, то іншими обличчями. Я б не хотів говорити по персоналіях, хто з них хто і хто повинен, а хто ні виставляти свої обличчя. Думка про те, хто з них щирий, а хто ні, завжди суб'єктивна, і, щоб довести її, треба проводити цілі розслідування. Тому скажу в цілому, що мені взагалі всі ці процеси не подобаються. Я не раз уже звертався до людей із проханням, аби вони були уважні напередодні виборів і обережно ставились до піару. Треба зважати на справи, які кандидат зробив за всі п'ять років до виборів, а не в останні кілька місяців. Їх стає дуже багато, кількість добродійників перед виборами зростає, як грибочки після дощу. Я б з обережністю звертав увагу на тих, хто активно діє тільки напередодні виборів. А людям би радив не бути наївними».
Віталій Скляров, голова правління ПАТ «Азот»:
Почесний президент «Азоту» Валентина Жуковська відповідає за напрямки соцполітики та стратегічного розвитку підприємства. Позиція власника така: «Азот» має активно брати участь у житті міста, в якому працює. Цього року «Азот» повністю профінансував заходи на День міста. Щойно до Черкаської обласної дитячої лікарні надійшла перша партія унікального обладнання, придбаного коштом «Азоту». Жуковська намагається налагодити контакт «Азоту» з громадою Черкас, аби люди відчули позитив від нашої співпраці. Для нас важлива думка черкащан про «Азот», і ми її враховуємо. Майже 70% опитаних під час соцдослідження черкащан висловились, що керівництво «Азоту» має брати участь у громадських заходах. Валентина Жуковська здійснює активну діяльність, допомагає місту, тому про неї і з'являється багато інформації».
реклама
Коментарі
Прочитал..согласен...к списку "слинял"... Надо еще добавить Олейника, Вязьмитинова... Один пан Волошин остался предан черкащанам...да и кто его отпустит за героически и гениально построенный памятник Симоненку из гипса
Прочерку... ну опубликуйте его "стули"....
Ну пусть человек успокоится... а то разволновался...аж два раза отправил сообщение....
Я на таких не обижаюсь..куда их денешь...
Добавте еще Бурковскую,Сосн овскую,Драбово-Бурятинскую.
Почему именно Жуковскую? Может за Коржовскую,Мань ковскую,Серебро вскую чи Могилев-Подольску,если Каменец-Подольская не обидется.Вы что черкасщане из ума выживаете,это же креатура партии регионов.
Стрічка RSS коментарів цього запису