Черкаську обласну раду восьмого скликання очолив Анатолій Підгорний, який понад рік був головою обласної ради попереднього сьомого скликання. У голосуванні брав участь 61 депутат, 38 із них підтримали Анатолія Підгорного, представника найбільшої фракції в облраді ВО «Черкащани».

DSC_0902

Анатолій Вікторович каже, що очолити вдруге обласну раду, в принципі, так само відповідально і хвилююче, як і вперше. Бо нікуди не зникає той самий момент відповідальності за кожне рішення, за результативну роботу ради, яку він має забезпечувати. За словами голови, в роботі обласної ради є політична і господарська складова. Йому хотілося б, щоб переважала господарська, але визнає, що без політичної нікуди…

Сьогодні в облраді немає поки чіткого розподілу на більшість та опозицію. Власне, попередня більшість була задекларована, а меншість показала своє «фе» під час голосувань за керівні органи, проте остаточну крапку по заступниках голови облради так і не поставлено. При цьому, що Анатолій Підгорний готовий працювати з усіма народними обранцями, адже акцентує увагу на тому, що не обирав до облради депутатів. Їх, мовляв, обрали люди, тому не йому судити.

Про охорону сесійної зали, про підготовку рішень, про комунальне майно, «тьорки» та бюджетні питання – деталі в інтерв’ю.

ко

– Вас обрали головою, першим заступником Романа Сущенка (ЄС), а одним з двох заступників Михайла Мушієка (Батьківщина). Чи є домовленості щодо другого заступника? Адже вас в плані роботи треба розвантажити, та й ділити відповідальність потім на всіх?

– Є ініціативи від певних політичних сил. Йдуть перемовини. Взагалі, наше об’єднання «Черкащани», хоч і має найбільшу фракцію, проте ми не закриті, готові співпрацювати з іншими політичними силами в обласній раді. У цьому запорука конструктиву, дієвості, вчасності прийняття рішень. А особливо я з позиції голови облради не хотів би, щоб хтось був у глухій опозиції, а хтось працював виключно з позиції інтересів більшості. Взагалі, для обласної ради питання коаліції має трохи перебільшене значення. Адже обласна рада розглядає господарські питання, а не  формує державну політику.

1607585924487

– Чому ж питання обрання заступника так наелектризовує депутатів, що навіть засідання сесій стали набагато суворіше охоронятися ще більшою кількістю поліції?

– Я на охорону ніяким чином не впливаю. Процедура така. Ми пишемо листи правоохоронним органам із проханням забезпечити охорону громадського порядку в сесійній залі під час засідання. Про кількість охорони ніколи не йшлося. Думаю, що на минулій сесії було дещо більше представників поліції, ніж зазвичай, через те, що  останнім часом багато сесій в обласних радах проходили, м’яко кажучи, напружено. Водночас на сесії було багато журналістів, які транслювали засідання онлайн.  Все було відкрито і сесія минула без непередбачуваних ситуацій.

 – Робота ради: наскільки вчасно публікуються документи і чи встигають депутати до роботи ради ознайомитися? Чи немає нарікань як в Черкаській міськраді?

– Сьогодні розміщуємо на сайті обласної ради все, що необхідне в рамках регламенту. Маємо там проекти рішення. Немає ніякої закритості щодо рішень. Більше того, у нас надійшов запит від одного депутата, щоб йому надали копії протоколів, стенограми засідань лічильної комісії. Немає питань, депутат отримає всю інформацію. Тому не можна говорити, що ми десь щось приховуємо. Хоча я припускаю, що претензії можуть бути завжди, але не думаю, що будуть по суті. Окрім відкритості і діяльності згідно регламенту, ми ще й під пильною увагою медіа, які активно висвітлюють всі події.

інтерв\'ю

– Які рішення на наступну сесію виносяться?

– На разі першочергове питання -  сформувати дієві органи влади в раді: президію, комісії. Нам треба погодити положення про комісії, затвердити регламент. Це дасть змогу працювати над розглядом важливих питань і приймати рішення.  Комісії на сьогодні не сформовані. Я ініціюватиму найближчим часом зібрання позачергової сесії для вирішення організаційних питань.

DSC_1074  

– Куди депутати найперше хочуть записуватися?

– У бюджетну комісію. Поряд з тим, станом на зараз є некомплектні комісії. Тож я буду говорити з головами фракцій, слід все ж урівноважити це питання, щоб всі комісії були комплектні, дієві, мали кворум.

– Вже було дві сесії, не відчувалося впливу ззовні? На сесії присутні і представники обласної влади, і нардепи були помічені

– На керівні органи обласної ради впливу не було. Ми налаштовані на конструктив і готові обговорювати і приймати спільно  потрібні рішення. Є співпраця з обласною адміністрацією, бо, якщо матимемо розбалансовані позиції, то важче приходити до спільного знаменника. А у нас немає чого ділити, крім відповідальності. Особливо, зважаючи на те, яка сьогодні ситуація і які стоять перед нами виклики: це і війна, і пандемія, і економічна криза. Щодо присутності нардепів на перших сесіях, очевидно, вони приїздили підтримати свої фракції.

– Все ж другого заступника вам від ОПЗЖ не обрали, бо забракло голосів.

–  Заступники від різних політсил – це спільна відповідальність за роботу ради, щоб не було політиканства, а була робота на результат. На жаль, чи на щастя – це не черкаське ноу-хау, така ситуація в багатьох областях України. Що стосується ОПЗЖ, є багато думок із цього приводу. Але давайте реально дивитися на стан речей: політичне життя в Україні грунтується на засадах плюралізму, де кожен має право голосувати за партію, яка не заборонена. Всі депутати, яких обрано  до ради, незалежно від їхньої політичної приналежності, є представниками громади, за ними стоять виборці, які за них проголосували.

Тому кожна фракція може подавати свої кандидатури на ті, чи ті посади і які мають бути розглянуті на сесії.

DSC_1046

Крім цього, думаю, треба дивитися  не лише на політичну приналежність. Зокрема, пан Доманський, якому забракло голосів, досвідчений депутат. Раніше був в «БПП». У минулій каденції  за нього проголосували чи не найбільше виборців. І взагалі, для мене всі депутати однакові, не я ж їх обираю, а виборці і цей вибір треба поважати. Тепер маємо на 5 років зосередитися на роботі.

– Легко чи важко вдруге бути головою обласної ради?

– По відчуттях і емоціях це як вперше. Я прийшов на посаду за попередньої каденції, коли рада допрацьовувала свою роботу. Особисто для мене знаковим стало одне з позачергових  засідань сесії. Тоді депутати мали оперативно зібратися. Бо виникло питання виділення додаткових коштів на галузь охорони здоров’я, через пандемію. Ми мали кворум і зуміли прийняти рішення, які на той час були необхідні.

– Опозиція поки не викристалізовується?

– Немає чіткого поділу – більшість і опозиція. Та й взагалі, йдемо на порушення традицій. Пам’ятаєте, колись більшістю завжди була провладна партія. А тут в більшості насамперед ВО «Черкащани». Окрім того, погляньте, у нас вперше до обласної ради відбулися вибори, що не мали гучних кримінальних справ. Це якийсь та й крок до демократії. Окрім того, обрали голову обласної ради не від провладної партії. Не кажу зараз про те, що я кращий чи гірший, просто об’єктивно, якщо певна політсила набрала найбільше голосів, то логічно, що насамперед вона має право пропонувати свого кандидата на голову.

– Чи напрацьовуються якісь рішення вже щодо реалізації комунального майна? Наприклад, Фондом держмайна зараз активно реалізуються об’єкти спиртової галузі.

– На жаль, чи на щастя, у нас немає великої кількості ліквідних об’єктів. Більше того скажу, що останні два роки фахівці управління майном відновлюють реєстр нерухомого майна і додають спеціальний опис до кожного об’єкта. Потім ці дані вносять до Державного реєстру речових прав. Також зараз здійснюється переоцінка майна до справедливої ринкової вартості, адже згідно з новим законодавством, майно здаватиметься в оренду саме за балансовою вартістю. Також реєструють земельні ділянки, адже деякі документи на них вже давно застаріли. Наразі із 300 ділянок, на яких розташовано комунальне майно обласної ради, зареєстровано 137. Це кропітка робота, яка ніколи не припиняється. А враховуючи кількість спеціалістів, певні бюрократичні моменти, то це досить довгий процес і добре, що ми вже маємо такі результати. Незважаючи на те, хто буде в цьому кабінеті, хто керуватиме, але вже матимемо «каталог» майна обласної ради з внесенням даних у всі реєстри. І безпідставно десь поза очі ніхто вже нічого з майном не зробить.

DSC_1062

– Плани щодо найближчих сесій: питання з яких галузей будуть насамперед готуватися? Взагалі, що зараз на часі?

– Бюджет. Якщо вдасться зорганізувати роботу і залучити максимальну кількість депутатів, то, поспілкуючись, ми зрозуміємо, що для області зараз найактуальніше. Скоріше за все, великого бюджету розвитку не буде, тож, думаю,  депутати зосередяться не на тому, щоб «взяти собі на округ», а на системній роботі. Ось це, сподіваюся, буде ще одне порушення традицій. Коли будуть думати не про те, де ФАП поставити, а про те, як системно реалізувати, наприклад, проект «Сто водогонів Черкащини». Я згадую передвиборчий період. Ми тоді проїхали біля 60 населених пунктів. У людей було багато зауваг по водогонах, медицині, комунальній сфері, питанню доріг, автобусному сполученню сіл з райцентром тощо. На все це треба звернути увагу.

– Чим бюджет нинішнього року відрізняється від минулорічного?

— До обласної ради ще не надходив бюджет (розмова відбулася 15 грудня, - ред.).  Ми ще не обговорювали його з депутатами. Тож поки не казатиму, кращий він, чи гірший. Але скажу, що він буде збалансований. Так, можливо десь будуть урізані статті витрат, десь передбачено зменшення доходів. Орієнтовно на бюджетну сесію плануємо вийти наступного тижня.

– Часто збираєте сесії. Не будуть депутати з Умані чи Монастирища нарікати, що далеко їздити постійно треба в обласний центр?

– Знаєте, коли депутати обираються, то обіцяють багато. Але ж і беруть зобов’язання. У депутата є права, але є і обов’язки. Думаю, що зараз усі розуміють, що перший період, так би мовити, організаційний і доведеться поїздити. А далі вже все йтиме більш-менш за планом роботи.

20163b78fc0fc352833f5c30a2142bd7

реклама

Коментарі  

 
0 #4 Отець Оникій 30.12.2020 14:10
Благословляю на делёж!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-8 #3 правда 20.12.2020 21:31
Підгорний давно б розпочав роботу обласної ради, якби сергійчук палки в колеса не вставляв
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #2 кіоск 17.12.2020 10:20
скоро сесія, вона все вирішить
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-12 #1 Серьожа Центровой 17.12.2020 07:11
опять болит сердце до дохтура термiново Вже пиндосы так не роблять а вони все як мавпи повторюють.вже пора обмазатись кизяком та организувати Black Lives Matter - "Жизни чернокожих имеют значение .потому что хитрочернодупых у черкасах дуже багато
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100