6 липня 2023 року Черкаський обласний краєзнавчий музей презентував персональну виставку акварелей Петра Горпинка «КРАЙ».
Петро Горпинко – черкаський художник, архітектор, добре знаний в Черкасах і області як митець щиро залюблений в рідний край, його історико-архітектурні пам’ятки та минувшину. Народився на Полтавщині, освіту здобув у Полтавському інженерно-будівельному інституті за спеціальністю «Архітектура». Член Національної спілки архітекторів України (1988 р.). Автор реалізованих проектів громадських та житлових будинків, торговельно-офісних центрів, малих архітектурних форм в містах Черкаси, Світловодськ, Корсунь, Умань. Учасник архітектурних конкурсів, міжнародних акварельних фестивалів і виставок. Акварельні роботи Петра Івановича презентувалися на виставках у Словаччині та Угорщині, повідомляють організатори дійства.
«Виставка акварелей «Край» налічує більше 50 робіт, що широко представляють творчий здобуток митця. Твори персональної виставки об’єднує тематика органічного поєднання своєРІДНОЇ природи, архітектурної спадщини Черкащини та проблем їх збереження. Глибокий знавець історії, краєзнавства, архітектурних особливостей пам'яток Петро Горпинко щиро вболіває за збереження, вивчення й популяризацію культурної спадщини Черкаського краю.
Важливий історико-культурний меседж виставки - збереження, представлення, промоція в Україні та закордоном нашої національної спадщини. Митцеві вдалося зафіксувати духовні центри, туристичні «магніти», історичні візитівки краю, що з кожним роком втрачають свою автентичну красу, руйнуються та занепадають, вишукано і виразно підкреслити їх красу та гармонійне поєднання із сучасними ландшафтами. На роботах митця зупиняється час і ми бачимо архітектурні пам'ятки у майже непорушному вигляді. Легка імпресіоністична манера та акварельна техніка, виважена колірна гама добре згладжують вихор лихоліть та ентропію.
Усі роботи митця створені на пленерах, це результат вивчення, споглядання, відчування моментів життя, природи, історії та змін навколишнього світу. Митцеві вдалося поєднати ідилію природи і замальовки архітектурного простору. Архітектурно-історичні пам'ятки Черкащини постають перед глядачем у напівпрозорій елегійній акварельній техніці, сповнені неповторного внутрішнього сяяння та величі, здатні «розповісти» свою історію. Природні стихії, дніпрові хвилі, маленький всесвіт флори зачаровують й захоплюють. Творчість Петра Горпинка - про любов до рідного краю, потужну гордість за красу й чарівну неповторність рідних серцю краєвидів», - розповідає Марина Бугеря, арткуратор виставки, завідувачка відділу науково-просвітницької та виставкової роботи.
«Всі учасники групи історія с.Думанці та с.Чубівка, заходячи на головну сторінку нашої групи, на заставці бачать останнє фото нашої Думанецької церкви святого Миколая, зроблене 1996 року. Через півроку, в 1997 році 20 лютого під ранок, церква згоріла. Дякуючи цьому фото, ми маємо можливість побачити, якою була церква наприкінці своїх днів… Автор фото Думанецької Миколаївської церкви житель м.Черкаси, архітектор, член національної спілки архітекторів України, учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних акварельних виставок Петро Іванович Горпинко! Сьогодні мав нагоду побачить його, вперше зустрітись в краєзнавчому музеї на його виставці акварельних етюдів! Побачити нашу церкву в чудовому художньому виконанні! Радості не було меж. Петро Іванович дякуємо вам за збережену пам’ять від усіх учасників групи», - повідомив на сторінці Фейсбук житель села Думанці Михайло Булдей.
Черкаський обласний краєзнавчий музей запрошує відвідати виставку протягом місяця.
Фото: Микола Васильєв.
реклама