Бути завжди з макіяжем і при цьому не користуватися косметикою і не гаяти на це час – саме таку можливість дає татуаж. Фахівці індустрії краси переконують: татуаж нині стає не лише популярним, а просто необхідним. І дедалі частіше підкоригувати зовнішність виявляють бажання чоловіки. Утім, для декого татуаж – не просто примха чи данина моді: людям після операцій чи важкого лікування він допомагає повернутися до нормального життя.
– Татуаж повністю може відкоригувати зовнішність, – розповідає директор черкаського салону краси «Кудесница», косметолог Олена Макаренко. – Починаючи від контуру губ, очей, закінчуючи міні-тату на різних частинах тіла.
Утім, останні види татуажу – швидше рідкість. Що ж до брів, очей і губ, то це для косметолога – щоденна процедура. Найчастіше бажання змінити свою зовнішність у черкаських жінок спостерігається напередодні трьох свят – Нового року, 8 березня та Великодня. І найбільше, звісно, охочих причепуритися до Міжнародного жіночого дня. Записуватися на процедури починають ще з січня та лютого, каже косметолог. Загалом же пацієнти, котрі бажають зробити татуаж – різного віку і різних статків.
– Найстарша моя пацієнтка – 80-річна бабуся. Вона робила татуаж брів і залишилася дуже задоволеною, – каже пані Олена. – А наймолодша – 16-річна дівчина. Теж хотіла підкоригувати брови, оскільки вони в неї від народження неправильної форми. Дівчинку приводила мама, бо такі процедури неповнолітнім робляться лише з дозволу батьків.
Пані Олена пояснює: різновидів татуажу є декілька. Це може бути і контурний татуаж, і імітаційний – коли пігмент уводять у верхній шар епідермісу але без чітких обмежень. Так, наприклад, губам надають більш насичений ефектний колір, а щокам – рум’янець. Імітаційний татуаж застосовують і для брів, особливо блондинкам, аби не було неприродного вигляду.
– Так само для брів робиться татуаж у вигляді волосинок, щоб не було надто помітно, – зауважує косметолог.
Такий, практично непомітний, татуаж тримається найменше. А загалом його «строк служби» – від 3 до 15 років. Найстійкіший – татуаж контуру очей.
Дедалі більшу популярність має татуаж серед чоловіків. Вони хочуть підправити зовнішність, однак просять зробити це якомога непомітніше.
– Добираємо нейтральні пігменти, щоб просто відкоригувати риси обличчя, – розповідає Олена Макаренко. – Як правило, чоловіки роблять татуаж брів, контуру очей та губ. Протягом останнього місяця в мене було двоє пацієнтів-чоловіків. Але приходять вони інкогніто, бо почуваються дещо незручно. Записуються, зазвичай, у вихідні на якомога пізніший час, коли в салоні вже нікого немає. І це не обов’язково багаті люди. Це можуть бути люди різних професій і статків. Серед них трапляються люди мистецтва, танцюристи чи просто публічні особи.
Також звертаються чоловіки, які хочуть зробити непомітними залисини: тату, що імітує волосинки, візуально їх приховує.
Втім, серед пацієнтів пані Олени є й такі, для кого тату – не примха, а необхідність. Чимало людей звертаються після перенесених операцій, після лікування хіміотерапією, в результаті чого втрачається волосяний покрив. Доводилося підправляти й обличчя, спотворені шрамами після аварій.
Олена Юріївна застерігає: довіряти своє обличчя можна тільки фахівцеві, котрий має медичну освіту. Треба бути впевненим у тому, що всі інструменти – одноразові. Процедура передбачає знеболення. Воно може бути як ін’єкційним, так і аплікаційним – за допомогою спеціальної пов’язки з анестетиком. Хоча процедура може здаватися і болючою, однак це залежить від індивідуальної чутливості.
– Здебільшого найболючішим вважається татуаж контуру очей, а найменш болючим – татуаж брів, – розповідає косметолог.
Є до процедури й протипоказання. Не можна «наводити красу» (через потребу у знеболенні) вагітним, хворим на цукровий діабет та людям з серцево-судинними захворюваннями. Також не роблять татуаж губ, коли з’являється герпес. До речі, саме герпес – найпоширеніше ускладнення, яке може виникнути після процедури. Можуть ще з’явитися набряки, невеликі гематоми, однак усе це швидко минає.
Та щоб запобігти непередбачуваним наслідкам, після процедури пацієнтам радять не ходити в баню, у солярії та перебувати на сонці протягом перших двох тижнів. Бо висока температура й ультрафіолетове випромінювання можуть змінити колір тату.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису