2006-го року Алла важила близько сімдесяти кілограмів при зрості 168 сантиметрів. Жінка зізнається — ніколи не була худенькою, але й товстою теж. Після народження дітей вага коливалася від 68 до 76. Надлишкова вага почала з'являтися близько десяти років тому, пишуть "Вечірні Черкаси".
— Те, що мені негайно треба брати себе в руки, я зрозуміла, коли навстоячки не змогла поміряти у магазині чоботи. У мене наче якесь прозріння трапилося. Я стала на ваги, а там 116 кілограмів! Після цього я вирішила: з цим треба щось робити, — пригадує 50-річна черкащанка Алла Волківська. Сьогодні у цій жінці ніщо не видає ні її вік, ні те, що колись мала зайві кілограми. У залі працює весело, натхненно, підбадьорює молодь, хоча на початку попросту соромилася приходити в спортклуб.Алла Волківська підприємець: постачає та продає фрукти, тож ненормований графік роботи, постійний недосип та нерегулярне нездорове харчування поступово робили свою справу. Окрім того, наїдалася перед сном, їла багато солодкого.
— Я могла відмовитися від риби, м'яса, їла печиво, цукерки та запивала це все ще солодкою газованою водою, — пригадує Алла. — Пильність присипляло й ставлення чоловіка до мене, він ніколи навіть не натякнув, що мені треба схуднути. Навпаки, запевняв, що я йому такою подобаюся. Мені важко зараз зрозуміти, як я стільки набрала?! Я працювала, бігала і їла, а потім наче вперше на себе в дзеркало подивилася, коли оті чоботи поміряти не змогла.
Жінка розуміла — треба щось робити, але з чого почати? До спортивного залу йти боялася — мала купу комплексів. Переживала, що молодь просто насміхатиметься з неї, вважала себе старою та товстою і дуже через це комплексувала, соромилася того, що не вміє користуватися тренажерами, не знає як включити бігову доріжку. Однак Аллі пощастило: на ринку працював хлопець Сашко, він уже займався в клубі «Чикаго», тож одного дня забрав її з подругами в спортзал — завів і передав інструкторові.
Алла зізнається, що інструктор одразу не повірив у неї, тож тим більше здивувався її наполегливості та затятості на шляху до схуднення. Розпочали з фізичного навантаження, вже за тиждень інструктор Олексій Луговий взявся за харчування підопічної: прибрав солодке, мучне і рекомендував пити більше води. Ще через тиждень детально розписав дієту.
— Усіма силами я намагалася дотримуватися тієї дієти, їла за годинами по п’ять разів на день. Я так раділа, що моя мрія здійснилася і я нарешті зайнялася собою, що просто літала на крилах. У перший місяць я скинула сім кілограмів, а за другий — п’ять. Одразу пішли з подругою купувати нові штани й футболки. Я раніше в такі магазини навіть не заходила, бо думала, що спортивного одягу мого розміру там немає, — ділиться спогадами Алла. — Домашні захоплювалися, підтримували мене, мотивували. Я схудла до свого 48-розміру. Не можу передати, яке я задоволення тоді отримувала від шопінгу!
Сьогодні здорове харчування та заняття у спортзалі стали способом життя Алли. Вона більше не їсть тих продуктів, які споживала раніше й навіть при тому, що готує для сім’ї, сама дотримується свого харчування.
— Я можу чоловікові зварити борщ на реберцях, а собі зробити овочевий салат на олійці і яйце, — розповідає Алла. — Однак я підраховую калорії. Зараз це зручно й доступно. У смартфоні є програма і коли у тебе стоїть вибір між шматочком тортика на 300 калорій і тарілкою салату з відварним м'ясом на цю ж кількість калорій, то зрозуміло, що вибір тут очевидний. У день споживаю до 1500 калорій, хоча, бувають такі дні, що можу собі трішки чогось дозволити для душі.
Алла запевняє — струнку фігуру заробила не в спортзалі, а на кухні, однак без фізичних занять ніколи б не отримала бажаного ефекту. Лише поєднання харчування та фізичних вправ дозволило залишитися підтягнутою. Різке схуднення без спорту часто призводить до того, що людина попросту обвисає. На початку Алла ходила до спортзалів по чотири рази на тиждень, сьогодні 2-3 рази у тренажерний зал і пару раз у басейн.
Олексій Луговий, майстер спорту, срібний призер Чемпіонату України з бодибілдингу, інструктор тренажерного клубу:
— Сьогодні охочих змінити своє життя стає більше, бо багато людей із надмірною вагою розуміють — вона шкодить їхньому здоров’ю. Не можна назвати якусь категорію людей, яка більше схильна до набору ваги чи не схильна взагалі. Однак малорухливий спосіб життя, не збалансоване харчування уповільнює обмін речовин і організм починає утворювати жирові відкладення. Звичайно, є люди, які мають зайву вагу через гормональний збій, спадковість, однак при правильному режимі життя та харчування й навіть вони зможуть тримати себе у формі.
Для того, щоб схуднути, потрібен комплексний підхід. Правильне, збалансоване харчування та фізичні навантаження. Перш за все необхідно відмовитися від солодкого, жирного та виробів із борошна. Більше часу приділяти прогулянкам, активному відпочинку.
Люди старшого віку і з надмірною вагою потребують особливої уваги, тому перш ніж приступати до роботи з ними я вимагаю ряд аналізів та досліджень. Однак практика показує, що спорт для таких людей не може бути обмеженням, просто з такими клієнтами потрібно працювати акуратно, думаючи про їхній стан здоров’я.
Постійно сидіти на різних дієтах – неправильно. Цим ми можемо тільки нашкодити, адже організм не буде отримувати всі життєво важливі елементи. Потрібно правильно, індивідуально підбирати харчування з урахуванням особливостей організму. Підрахунок калорійності допомагає коригувати свій раціон і не переживати про появу зайвої ваги.
Олена Семеніхіна, кандидат наук із фізіології, молекулярної біології та біохімії, гастро-експерт та дієтолог:
— Із кожним роком усе більше українців страждає від зайвої ваги. На це впливає сукупність факторів, однак найважливіші з них — неправильне харчування та малорухливий спосіб життя. Сьогодні ринок харчових продуктів надзвичайно різноманітний, нам пропонують багато різних смачних продуктів, більшість з них вуглеводисті, деякі навіть викликають звикання та залежність. Люди хочуть їсти, бо це задоволення, це смачно, це знімає стрес. Раніше вважалося, що люди поправляються від жирів, зараз основна біда — вуглеводи. Цукор усюди — це кондитерка, соуси, кетчупи, ви уявіть, що булочка з фаст-фуду складається на 60% з цукру. Якість харчових продуктів за останні роки дуже змінилася. Зараз ми не маємо жодного контролю з боку держави за виробниками, тому на прилавках багато продуктів, які є практично отрутою.
Коли ми говоримо про схуднення, то слід розуміти, що 80% успіху вам дасть правильне харчування, а решту 20% — спортивні навантаження. Баланс вуглеводів, білків та жирів, який впливає на вироблення інсуліну – основа правильного харчування. Дієти, підрахунок калорій — звичайно дають ефект, але ж ми говоримо про здорове харчування й спосіб життя. Можна схуднути та захворіти, а можна проаналізувати свій спосіб життя, схуднути й залишитися таким назавжди. Я раджу продумувати харчування, враховуючи, як продукти впливають на виробіток інсуліну, бо саме від нього залежить почуття голоду та ситості. Наприклад, ви з’їли вівсянку — виробився інсулін, який понизив цукор і вам знову хочеться їсти.
Найважче вагу втрачають жінки, особливо жінки після 50 років. Чоловіки не мають такої гормональної циклічності, тому у них ці процеси проходять простіше й передбачуваніше. Звичайно, важливу роль відіграє генетика. Є люди, які їдять багато й залишаються стрункими, а є ті, що нічого практично й не їдять, однак мають надлишкову вагу. Я переконана, що завдяки способу життя людина в силі контролювати вагу й підтримувати здоров'я. Якщо ви хочете здорово харчуватися — купуйте прості продукти, не беріть нічого в пакетиках та упаковках (ковбаси, соуси, кетчупи, сиркові маси тощо) і, звичайно, готуйте самі. Не смажте — варіть та запікайте.
Топ-п'ять найшкідливіших продуктів:
1. Цукор.
2. Транс-жири, насичені жири, які отримують штучним шляхом із рослинних жирів, їх додають в усю випічку, що дозволяє їй протягом багатьох місяців залишатися свіжою.
3. Нітрити натрію — канцероген групи A, який використовує м'ясна промисловість. Його додають у ковбасні вироби, він надає їм рожевий колір.
4. Смажене м'ясо — усе що рум'яне, красиве, пахуче, характерне українській кухні — шкідливо, бо при смаженні утворюється багато канцерогенів бензопірен. Якщо уникнути смаження не можна, бажано м'ясо до цього вимочувати у кислих розчинах — лимонному наприклад.
5. Алкоголь – він проникає в усі клітини організму людини, це токсична речовина.
реклама