Встановлені два рекорди, 8 локацій, казки від Сашка Лірника та виступи етно-гуртів - в Умані відгримів День Незалежності України.
24 серпня в Умані на центральній площі міста пройшов третій музично-мистецький фестиваль “ШіДі РіДі”. Організаторам у 8 локаціях вдалося поєднали українську етнику та сучасність. Тут працювали зони виступів українських гуртів, мім-театр “IF...”, місцевий театр “Реверанс”, містечко майстрів, літературна сцена, вулична їжа, фотозони, дитяче містечко, свято морозива “Рудь”, виставка автомобілів “Renault” та відбулося встановлення 2-х рекордів.
- Над створенням фестивалю працювали не лише майстри, творча команда, а й підприємці міста. Це своєрідне єднання всіх сфер заради одного свята - Дня Незалежності України, - розповідає організатор фестивалю Софія Чорномаз. - Генеральним партнером виступив ЖК “Греків Ліс”, преміум партнером - фабрика “Світ меблів - Україна”. Також підтримала ініціативу Уманська міська рада.
Як повідомляють організатори дійства, музично-мистецький фестиваль проходив втретє. Сюди завітали не лише мешканці міста, а й гості із інших регіонів України.
Олена та Олександр Васюкіни приїхали із Кам’янець-Подільська. На подібному етно-фестивалі вони були вперше.
- Ми приїхали на екскурсію до парку “Софіївка”. Коли почули, що сьогодні тут проходить ще й фестиваль, вирішили завітати. І дуже символічно, що саме на День Незалежності його вирішили проводити, - ділиться з нами Олександр Васюкін.
- Найбільше мені сподобалася літературна сцени. Я відкрила для себе імена молодих поетів. Особливо запав у душу виступ черкащанина Олексія Юріна, - додала Олена.
Під час проведення фестивалю було встановлено два патріотичні рекорди - виготовлено найбільшу маскувальну сітку в Умані та сплетено на сітці атласними стрічками найбільший герб України - “Героям Слава!”
Розмір останнього сягнув 48 м кв. Над його створенням працювали майстрині та всі бажаючі. Герб внесли до книги рекордів України. Для його виготовлення використали близько 1000 м атласних синіх, жовтих стрічок та сітку розміром 6 м х 8 м. Партнером рекорду виступила фабрика «Світ меблів – Україна»
– Символічно, що саме в День Незалежності ми разом із уманцями встановили такий патріотичний рекорд. Ми, як найбільше підприємство міста і одна з найбільших фабрик в Україні, підтримуємо розвиток національної свідомості українців. Вважаємо, що саме підприємці повинні розвивати нашу країну, допомагати організовувати свята та допомагати молоді, – говорить директорка з маркетингу фабрики «Світ меблів – Україна» Лілія Нижник.
Долучився до створення гербу України і міський голова Умані Олександр Цебрій.
- Герб України - це символ незалежності. Це наше уособлення. І мені дуже приємно, що містяни, як і я, відчувають патріотичне піднесення духу, - говорить Олександр Цебрій. - До плетіння герба я теж долучився. Оті найкращі стрічки, то мої.(ред. посміхається)
9-річна Зоя Шляд прийшла на ШіДі РіДі Fest разом із молодшим братиком та бабусею. Вони разом взялися за плетіння найбільшої маскувальної сітки в Умані.
- Мені подобається плести сітку. Я допомагаю людям, які гинуть за Україну, - розповідає дівчинка.
Загалом над створенням сітки працювало близько 200 уманчан спільно із ВО “Разом”. Її розмір - 15 м х 3м.
- Дуже цінно, що до роботи долучається дуже багато молоді. Вони підходять і просто пропонують свою допомогу, - ділиться з нами волонтерка Наталія Марченко. - Маскувальну сітку відправимо на схід нашим військовим.
В окрему локацію були виділені поетичні батли, виступи улюбленого казкаря всіх дітей країни Сашка Лірника та презентація книг письменника Василя Шкляра.
У поетичних батлах взяли участь 8 учасників. Переможця обирали слухачі. Після виступів поетів вони кидали кошти в капелюхи. У кого було більше, той переходив у наступний тур. Переможцем стала Юлія Шевель із Києва. Вона отримала статуетку ШіДі РіДі Fest та сертифікат на придбання книг від книгарні “Є” на 1500 грн.
- Загалом під час батлів було зібрано більше 2000 грн. Всі ці кошти ми передамо добровольчому медичному батальйону «Госпітальєри», - говорить організатор літературної сцени Юлія Похолюк.
Окремим подарунком для уманської малечі стали казки від легендарного Сашка Лірника. Він є постійним учасником ШіДі РіДі Fest.
- Приємно, що фестваль став не просто розважальним майданчиком, а місцем спілкування інтелектуалів. Тут можна зустріти учасників АТО, поетів, письменників, художників. Є надія, що Умань зможе повернути розпорошену по всьому світу інтелектуальну еліту, - розповідає Сашко Лірник. - Мені дуже подобається різноманітність на фестивалі. Тут є чим зайнятися і дорослим, і дітям.
Під час проведення фестивалю працювало 23 майстер-класи. Тут було і гончарство,і виготовлення ляльок, і вишивка, і розпис керамічних виробів, і, навіть, виготовлення свічок.
- Загалом на фестивалі презентують свої роботи 44 майстри. Вони приїхали із різних міст: Христинівки, Бершаді, Вінниці, Новоархангельська та інших, - розповідає організатор містечка Владислава Швець. - Приємно, що вони вже цікавляться, коли будуть нові фестивалі.Їм сподобалося працювати з уманцями.
Ольга Галагуз ровесниця незалежності України. На фестивалі вона презентує власноруч виготовлені резинки, обручі та бантики для волосся.
- Перші резинки я виготовляла для своєї племінниці. Потім почалися перші замовлення для друзів, знайомих. У фестивалях я беру участь не вперше. ШіДі РіДі сподобався своєю патріотичністю, - говорить Ольга.
Завершилося святкування виступами гуртів DrymbaDaDzyga, TOLOKA, «AtmospheRa» та спільним виконанням гімну України організаторів разом із уманцями.
реклама