Чотири дні журналісти з усіх куточків України відпочивали та навчались на фестивалі «Буковель натхнення», який об’єднав усіх під слоганом #ДійАктивно #ЖивиПозитивно. Цьогоріч фестиваль проходив уже вдруге і зібрав 170 осіб, серед них і 20 ветеранів журналістики. Психологічний практикум, тренінги, майстер-класи від майстринь-журналісток, презентації, йога на відкритому повітрі, прогулянки горами та у «Гуцул-ленд», спілкування з колегами і переймання професійного досвіду – усе це та багато іншого намагались охопити учасники фестивалю про добро.
Курорт Буковель розташований на території села Поляниця. Цей населений пункт вважався одним із найдепресивніших в області, був бідним та занедбаним, а чи не єдиним заробітком для місцевих було вирубування лісу.
«Коли ми сюди прийшли, місцевість мала дуже сумний вигляд. Тут працювала лише початкова школа, а люди соромились говорити, що вони з Поляниці, бо тут навіть сільрада не працювала. Звичайно, бюджет села був дотаційним», - розповідає засновник Буковелю Олександр Шевченко.
Утім, неймовірні природні та людські ресурси у поєднанні з правильно поставленими пріоритетами та чіткою стратегією дали свої плоди. Зараз Буковель – потужний інвестиційний магніт, завдяки якому розвивається уся Яремчанщина.
Завдяки потужному економічному розвитку населення Поляниці збільшилось за останні роки майже вдвічі (з 600 до 1 тис. людей). Люди перестали виїжджати за кордон, адже і вдома мають гідний заробіток та можуть народжувати та виховувати своїх дітей.
Як розповіла журналістам працівниця однієї з їдалень Юля, вона приїхала сюди на заробітки з Кропивницького спочатку лише на пів року. Але, попрацювавши тут, вирішила залишитися, на сьогодні вона вже в Буковелі чотири роки. Задоволена й умовами праці, і заробітною платою, і тим, що до неї можуть у гості приїхати батьки.
– Кращих працівників у нас нагороджують, виплачують премії, дають путівки на відпочинок за кордон, – розповідає Юлія. – У нас є нічна зміна, яка готує страви на ранок, аби все було свіже. Оскільки відвідувачів багато і треба встигнути приготувати відповідну кількість. Одного разу ми обслуговували на обід тисячу осіб, і це тривало три години.
Керівництво Буковелю зацікавлене зберігати природне середовище, робити його багатшим та привабливішим, адже туристи прагнуть насолоджуватися первозданною красою Карпат. До створення Буковелю в Поляницькому лісництві налічували один мільйон кубометрів лісу, зараз ця цифра становить півтора мільйони.
Буковель – це не лише зимовий відпочинок. Тут потужно розвинута фізкультурна, спортивна та рекреаційна сфери. Курорт - це ціле містечко, в якому є усі належні умови для занять спортом, відпочинку, оздоровлення та бізнесу.
Щороку Буковель приймає близько 2 мільйонів туристів.
Розважитися у Буковелі можна не лише в зимовий період, а й у теплу пору року. Заряд адреналіну можна отримати, взявши участь у джип-турах, катаючись у велопарку чи організувавши кінну прогулянку.
Для гостей комплексу працюють скеледром, спортивні майданчики, екстрим-парк, квадротури. Тут можна пограти в пейнтбол, боулінг, більярд.
Також Буковель пишається озером Молодості, яке є найбільшою штучною водоймою в Україні. Назву цьому озеру дала відома українська співачка Руслана Лижичко. Якось вона перебувала у Буковелі восени, коли вже було дуже холодно. Але як спортсменка вирішила все-таки скупатися у водоймі. Перепливла озеро і вздовж, і впоперек, а коли вийшла на берег, сказала: «Це у вас озеро молодості, раз я тут пропливла, то маю тепер стати молодою!»
Тут облаштовані пляжні зони відпочинку. Чималий і спектр розваг на озері: водні лижі, катамарани, каяки, гідроцикли, аквагірки.
«Люди елементарно хочуть добре жити! Поряд зі створенням таких умов ми повинні не забувати про природу. Потрібно зробити правильний план, відповідально ставлячись до природи, розвивати туризм. І впродовж 10-15 років зможемо зробити Карпати однією з найбільш розвинутих і заможних територій цілої країни. У нас все ще попереду!» - наголошує Олександр Шевченко.
На території Буковелю росте багато дерев, привезених з Криму. Ці рослини відлякують комарів, тому жодного надокучливого дзижчання у темний період доби ви не почуєте.
У жовтні 2018 року Український журналістський фонд та Благодійний фонд Олександра Шевченка оголоcили про конкурс журналістських матеріалів за рубриками: «Дій активно! Живи позитивно!» та «Поспішай творити добро». Підбиття підсумків, а також відзначення журналістів, які розповідали про активних людей, чиї справи примножують добро і суспільне благо, відбулося у рамках II медіа-фестивалю «Буковель Натхнення» у вересні цього року.
Також голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко нагородив переможців творчих конкурсів 2019 року. Ці нагороди були визначені до Дня журналіста, а вручення відбулося саме на фестивалі.
Окрім цього, усі учасники «Буковель натхнення» могли відвідати лекторій економічного експерта, бізнес-тренера та керуючого інвестиційного фонду Ростислава Лукача про миротворчу ініціативу Ротарі для України і про гранти для розвитку ЗМІ, а Вікторія Виноградова, психолог і завідувач кафедри психології та педагогіки Таврійського нацуніверситету ім. В. Вернадського, розповідала, як не «згоріти на роботі» та навчитися контролювати власні емоції.
– Якщо ми не знаємо, що робити з нашими емоціями, ми їх вихлюпуємо на того, хто поруч і слабший за нас. Але якщо ми керуємо нашими емоціями і почуттями, ми керуємо власним життям, – розповідає Вікторія Виноградова. – Ніколи не можна пізнати людину з першого погляду, це хибна думка. Бо всі ми змінюємося. Немає поганих людей – є погані вчинки.
За словами психолога, емоції треба використовувати. Дитина може розуміти лише певні емоції, якщо з нею спілкуються спокійно, у неї формується певний стиль поведінки. А якщо дитя чує крик, воно і реагуватиме потім лише на негатив.
Фахівці Комп’ютерної академії «ШАГ» Арина Яворських, Емма Лабор і Олена Лажневська розповіли про соціальні мережі, як створити власний YouTube канал і стати популярним.
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко окреслив проблеми зростання тарифів Укрпошти, доставки газет, а також розповів про захист прав журналістів і редакційних колективів та нові можливості для працівників ЗМІ.
– Ми є партнером Українського журналістського фонду в організації нинішнього фестивалю, – зазначає Сергій Томіленко. – Одним із пріоритетів є підвищення кваліфікації журналістів. Сьогодні, у час трансформацій, на жаль, бракує семінарів, навчань для традиційних медіа. Найгострішою є проблема відставання нинішніх ЗМІ від потреб аудиторії. Із розвитком сучасних технологій журналісти мають опановувати нові методи і вивчати нові інформаційні потреби людей, аби утримати свого читача.
На фестивалі «Буковель натхнення» гості заходу могли взяти участь у численних майстер-класах.
Зокрема, ранок розпочинався йогою на відкритому повітрі, представники ЗМІ навчалися петриківському розпису, грі у петанк, азам східного танцю та як створити натуральні креми для рук, губ і скраби для тіла.
Охочі дізналися, як можна оригінально зав’язати звичайну хустку чи шарф, як із них зробити блузку, топ або сумочку. Серед майстер-класів був і розпис хною – мехенді.
Родзинкою фестивалю був показ осінньої колекції відомої української дизайнерки одягу Євгенії Франковської, а в ролі моделей були журналістки.
Фото Вікторії Сікачини, Юлії Потапенко та учасників фестивалю "Буковель натхнення"
реклама