Союз українок Черкащини приєднався до святкування 100-річчя своєї громадської організації організувавши триденний обласний жіночий форум «Таланти жінок — тобі Україно», пише «Про все».
Програма форуму, на який звідусіль з’їхались представниці найчарівнішої і найталановитішої спільноти, видалась надзвичайно насиченою, інформативною та цікавою. Адже вмістила в себе безліч різнопланових подій — навчальних тренінгів, майстер-класів, наукових дискусій, творчих конкурсів, виставок, мистецьких виступів тощо.
Загалом, всі, хто мав честь брати участь у першому обласному жіночому форумі, зійшлися думки — перший млинець не став комом. Навпаки довів, що подібні заходи є вкрай важливими для активного жіноцтва, адже мотивують представниць прекрасної статі до особистого зростання. Врешті такий форум є конче потрібним, аби на кілька днів забути про невідкладні справи та відчути себе просто Жінкою.
Організація подібних заходів — це дійсно неймовірна праця організаторів. Не можна не захоплюватись тим душевним посилом, самовіддачею, з якою голова Черкаської міської громадської організації Союзу українок Людмила Турська творила для черкаських жінок справжнє свято.
Заходи було розплановано таким чином, аби вони були цікавими без виключення всім представницям прекрасної половини людства. Судіть самі — перший два дні форуму відбулись на локаціях двох провідних черкаських університетів — Черкаського Національного університету ім. Богдана Хмельницького та Черкаського державного технологічного університету. Відповідно тут за участі науковців відбулися конференції, присвячені історії створення в Україні найбільшої та потужної жіночої організації.
Інформативно насичений майстер-клас з риторики української мови та ораторського мистецтва на прикладах творів письменниць-союзянок провела завідувачка кафедри української мови та загального мовознавства ЧДТУ, професор Олена Пчелінцева. Громадський радник Оксана Мелікова розкрила перед аудиторією всі нюанси медіації, як шляху до порозуміння.
Учасницям форуму прийшовся до вподоби й психологічний тренінг від доктора психологічних наук Інни Лук’янець та кандидата психологічних наук Сабіни Раджабової, які поділились з жіноцтвом нюансами боротьби з емоційним вигоранням, під яке найчастіше підпадають саме жінки.
У стінах Черкаського національного університету в рамках форуму відбувся фінальний тур та нагородження лауреатів цьогорічного Черкаського обласного літературного конкурсу «Монолог про жінку».
Проте… не лекціями єдиними — учасниці форуму мали можливість відвідати університетський Музей рушника, де зібрано унікальну колекцію рушників Черкаського краю, та поринути у дивовижний світ українського народного мистецтва. Додала високих емоцій і керівник авторської школи «Мистецтво моди», відомий стиліст, дизайнер одягу, член спілки дизайнерів України Ірина Дика. Вона розкрила майже всі таємниці модного нині етно-стилю, а згодом приємно вразила своєю новою колекцією «Трипільський код».
Закінчились перші два дні велелюдного жіночого зібрання моно-виставою «Анна Київська — Королева Франції». Феєрична гра акторки Черкаського обласного музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка Олени Ластівки заслужила на бурні овації тих, хто прийшов побачити це дійство в Художньому музеї.
Фінальний день жіночого форуму, здається, закумулював у собі все світле та добре,чим засіює навколишній світ жінка. У палаці культури Дружба народів можна було побачити грандіозну виставку робіт талановитих майстринь-союзянок.
Тут можна було залюбки і поспілкуватись з авторками справжнього мистецького скарбу, який ледь вмістився у холі палацу, і придбати собі на згадку їхні мистецькі витвори.
Відомий майстер Валентина Мірошник представила на розсуд майстер-клас з ляльки-мотанки. Її лялечки — справжні шедеври, які несуть інформацію про генетичний код нації. Свої вишиті роботи продемонструвала Катерина Юр’єва. Змусила зачаровано мріяти Юлія Холоденко, яка запропонувала прикраси ручної роботи, прикрашені вишуканою міні-вишивкою. Не відставала від колеги ще одна заклинателька мистецтва прикрас Тетяна Волошина, яка виготовляє модні намиста із вовни.
Галина Морозова заслужений діяч мистецтв України, переможець обласного конкурсу «Жінка-діяч», художниця із Канева вкотре змусила подовгу вглядатись в її фантастичної краси картини.
Катерина Друзь та Анна Криворот представили на загал свою фотоекспозицію «Уквітчана». Цю роботу вже високо оцінено на багатьох виставках. І ось видалась нагода знову побачити незвичайні портрети чарівних сучасниць, що мешкають у нашому місті.
А ще присутні мали чудову можливість взяти участь в автограф-сесії від черкаських письменниць Тетяни Брукс, Катерини Вербівської, Світлани Горбань, Наталії Лапіної та Анни Клименко-Синьоок.
Під час урочистих заходів не можна було не поринути в справжнє автентичне дійство за участі зразкового колективу «Школа моделей» ЦДЮТ . Показ тематичних костюмів влаштували й невгамовні Леся та Яна Побиванець. Надзвичайно вразив та розчулив виступ гостей, які прибули із Бахмутова та Слов’янська. Цим неймовірним союзянкам з Донеччини, які залишаються вірними українським традиціям, вдається зберігати та розвивати все дороге їхній свідомості — українське в трагічних умовах війни.
Народний аматорський колектив «Слов’яни» з Донеччини показав колекцію автентичного одягу, яка притаманна Східній області України та відродженим українським строям. Вразили колежанки й відновленим за ескізами особливим рушником із закарбованими у вишитих стежках словами із Заповіту. Цікаво, його свого часу вишила Леся Українка та пов’язала на могилі Кобзаря.
Завершився форум фінальною та цілком логічною урочистою частиною. У своїй вітальній промові голова Черкаського обласного відділу Союзу українок Алла Бучковська зазначила, що упродовж сторічного шляху членкині Союзу українок завжди були державотворцями, борцями за незалежність і соборність України.
— Ми берегли, розвивали та популяризували духовні, мистецькі скарби нашого народу, — зазначила вона. — І в цьому можна переконатись і сьогодні. Насправді Союзом українок Черкащини було зроблено дуже велику роботу. І перш за все, ця робота спрямована на молодь. Ми-жінки прагнемо того, аби формувати нову генерацію свідомих, закоханих у свою державу та відданих їй українців. Бо вони є будівничими майбутнього українства, на яких сподівається старше покоління.
Щиро подякувала союзянкам автор проекту обласного жіночого форуму голова черкаської міської громадської організації Союзу українок Людмила Турська. Людмила Григорівна вірить, що українки завжди будуть виконувати свою Божу місію, живучи в мирній та щасливій країні. А форуми слугуватимуть нашим берегиням своєрідним дороговказом.
На завершення Форуму ініціативою пані Людмили стала премія "Калинове гроно" імені Катерини Таран. З числа активних союзянок Черкаської області було обрано та нагороджено "Кращу журналістку" - нею стала Тетяна Балякіна, "Кращу письменницю" - Людмила Джулай та "Кращу громадську діячку" - Людмила Краєва.
Тетяна Балякіна
реклама