реклама Делікат

Весільні вінки, такі як носили в давнину, роблять в Черкасах. Кажуть, вони точно подарують щастя і добру долю.

Вінок

Як майстрині створюють вінки і що їх на це надихнуло – дізнавалися «Сьогодні».

Дві Олени показують свої цінні скарби – стародавні фото, на яких люди одягнені в автентичні костюми. Для подруг головне тут – весільні вінки. Майстрині навчилися робити копії цих головних уборів. В основі вінка – восковичка – шматочок дроту, обгорнутий папером і ватою, який треба кілька разів вмочити в парафін, поки не утвориться крапля бажаної форми.

«Ми подорожуємо селами, вже у нас було кілька таких поїздок, ми називаємо їх експедиціями. Знаходимо людей, які пам'ятають майстринь минулого. Ще живі бабусі, їм за 80-90 років, які робили такі вінки раніше», – ділиться майстриня Олена Афанасенко.

Раніше жінки в селах робили вінки у вільний від роботи час. Використовували все, що було в господарстві – різні квіти, кукурудзу, зайвий папір, дріт, а на молокозаводах отримували таку бажану в ті часи фольгу.

Розмір і колір вінка залежали від фантазії їх творця. Головний секрет – добре вощити саму квітка. Парафин надає рослинам більш темний колір і вони стають, мов скляні.

«Повинно бути бажання щось робити, повірте, коли у вас немає настрою, і вінок просто не подобається сам по собі, ви його не зробите», – говорить майстриня Олена Почтарьова.

Жінки відроджують українську весільний головний убір вже більше двох років. Зараз у колекції подруг більше пів сотні вінків. Вирішили, що коли завершать свій проєкт, подарують віночки місцевим музеям.

Відео можна переглянути ТУТ.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100