16 серпня 2022 року, за участю Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, заступника Міністра освіти і науки Віри Рогової, Міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, Голови ДСНС Сергія Крука, начальників ОВА, ректора Національного авіаційного університету Максима Луцького, співголови ГО «Батьки SOS» Альони Парфьонової, голови студентського самоврядування НАУ та батьківського комітету відбулася селекторна нарада щодо готовності закладів освіти до нового навчального року в умовах воєнного стану.
У регіонах до наради онлайн долучилися інші начальники ОВА, представники департаментів освіти і науки, служб цивільного захисту, керівники ГУ ДСНС в областях, голови батьківських комітетів закладів освіти, голови студентського самоврядування, громадські організації та асоціації.
«Фактор безпеки – це основний аргумент для початку традиційного навчання. Освітній процес в очному режимі може відбуватися виключно за умови наявності захисних споруд у закладах освіти. Окрім того, остаточне рішення про формат навчання приймає голова ОВА, і обов'язково з урахуванням думки батьків», – зазначив Сергій Шкарлет.
Також Міністр зауважив, якщо потужності захисних споруд є недостатніми для укриття всіх учасників освітнього процесу, то освітній процес може бути організований шляхом розподілу навчального часу в межах годин (змін) упродовж дня, тижня, місяця або семестру.
Зі свого боку Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський повідомив, що МВС закріпили за кожним закладом освіти в регіонах рятувальника – конкретного працівника, який також відповідатиме за те, чи готовий заклад до нового навчального року.
Станом на 15 серпня 2022 року проведено огляд понад 21 тис. закладів освіти, що складає 80% від загальної кількості.
«До початку освітнього процесу в очній формі навчання за показниками забезпеченості учасників освітнього процесу укриттями фонду захисних споруд цивільного захисту готово близько 41% закладів освіти», – повідомив Сергій Шкарлет.
Також на початку серпня МОН разом з Мінцифри анонсували проект «Wi-Fi в укриттях» (безоплатне під‘єднання укриттів закладів освіти до швидкісного інтернету). Найбільша кількість заявок для участі в проекті надійшла від Дніпропетровської та Черкаської областей...