Гарячі номера телефонів

Локалізація певної групи людей на невеликому просторі це вже стрес. Тут можемо згадати і армію, і тюрму, і робочий кабінет з колегами, і експедицію, і бомбосховище. Перебування в бомбосховищі – великий стрес. Про це каже психотерапевт, виконавчий директор Центру психології «Сяючий шлях» Володимир Мамалига.

– Зараз у багатьох містах Україні лунають сигнали тривоги та відбуваються обстріли на авіаудари. Люди переховуються в укриттях та бомбосховищах. Тож треба використовувати певні постулати: словами ви окреслюєте у тому числі територію. Кожна людина має право на свою думку. У світі є різні думки. Але факт в тому, що вони є. Менше сперечайтеся. У бомбосховищі можуть бути худі й товсті, блондини і брюнети, україномовні і російськомовні. А можуть бути і глухонімі… І треба пам’ятати, що кожен має право на свою думку, на спокій, врешті-решт. І старий постулат вірний: мої права закінчуються там, де починаються права інших, – зазначає Володимир Мамалига.

274336597_4941364439279053_1753989577882916726_n

За його словами, у бомбосховищі треба просто розуміти, що це тимчасове перебування серед інших людей. І їх треба поважати. Можливо, хтось легше переносить стрес у сні, тому може заснути. Можливо, комусь потрібна тиша і спокій...

– З початку війни бачив, що багато хто був на адреналіні, а зараз заспокоїлися. Приємно, що люди самоорганізувалися навіть без спеціальної підготовки. Тож слід усвідомлювати, що у колективі ви можете відчувати себе дискомфортно, і це нормально, але з цими людьми треба перебувати і ставитися до них з повагою. Є і певні правила перебування в бомбосховищі, як-от не курити і не шуміти, не запалювати нічого, наприклад, свічки, тобто дотримуватися певної дисципліни. І тут, окрім фізичного здоров’я, треба думати і про психологічне. Як кажуть, ввічливість підкорює міста, тож просто зважайте на інших, спокійно перебувайте необхідний час в укритті, не створюючи дискомфорта ні собі, ні другим, – каже фахівець.

Варто зазначити, що свого часу черкасець Володимир Мамалига, один із засновників УНА-УНСО, побував у Чечні під час першої і другої чеченських війн наприкінці минулого століття.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+2 #1 Макуха 04.04.2022 23:25
Піарьте, піарьте і далі цього ...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100