За сто днів війни в Черкасах 18 020 українців, які через постійні обстріли покинули рідні домівки, уже отримали довідку внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Загалом же за цей період до громадської приймальні департаменту соціальної політики звернулося 20 296 людей.
Нижче надаємо відповіді на типові й найбільш поширені запитання при оформленні статусу ВПО та допомоги на проживання. Пояснює заступник директора департаменту – начальник управління соціальної допомоги та компенсаційних виплат Катерина Бінусова.
– Якщо в мене вже є довідка ВПО, чи я можу оформити виплату в Дії?
– У за стосунку Дія можна отримати комплексну послугу: отримання статусу ВПО та виплати. Якщо ви вже маєте довідку ВПО, тоді для оформлення допомоги необхідно звернутись до департаменту соціальної політики.
– Моє зареєстроване місце проживання в м. Суми, а фактично я проживав у м. Харків. Чи можу я отримати статус внутрішньо переміщеної особи за місцем реєстрації?
– Так, якщо заявник зможе надати документи, які підтвердять факт його проживання в м. Харків. Це може бути довідка з місця роботи, договір оренди житла, карта харків’янина, платіжні квитанції за комунальні послуги, довідка зі школи чи садочка (для дитини) тощо.
– Батьки замовили довідки ВПО через Дію, але дитину зареєструвати не змогли. Що робити?
– У такому випадку необхідно звернутись до департаменту соціальної політики, скасувати попередні довідки і подати в паперовому варіанті заяву, вказавши при цьому всіх членів сім’ї.
– Подали заяву на отримання допомоги ще у квітні, а в травні кошти так і не отримали. У чому причина?
– Уся справа в тому, що на кожного заявника формується запит до інформаційно-обчислювального центру Міністерства соціальної політики України про не перебування на обліку як ВПО в інших регіонах України і допомога призначається лише після отримання відповіді на запит.
– Зареєстроване місце проживання заявника в м. Суми, але 2 місяці він проживав у м. Львів. Після повернення додому хоче стати на облік як ВПО в м. Суми.
– Коли людина повертається до зареєстрованого місця проживання – вона вже не є внутрішньо переміщеною особою. Винятком є громадяни, які втратили житло або їхнє житло не придатне для проживання (що підтверджено відповідним актом обстеження).
– Громадянин України виїхав в евакуацію за кордон. Чи може він отримати довідку ВПО?
– Внутрішньо переміщена особа – це та особа, що змінила тимчасове місце проживання в межах країни. Для українців за кордоном діють допомоги від тих держав, до яких вони переїхали.
Нагадаємо, видача довідки про взяття на облік внутрішнього переміщеної особи (ВПО) здійснюється департаментом соціальної політики тільки за попереднім записом.
Для цього телефонуйте з мобільного за номерами:
*093 284 39 73,
*063 061 53 26,
*095 200 16 45,
*067 509 50 26,
*093 296 54 58,
зі стаціонарного:
*(0472) 54 22 01,
*(0472) 71 01 94.
Прийом громадян здійснюється в межах робочого дня: понеділок – четвер (з 8.00 до 17.15), п’ятниця (з 8.00 до 16.00), перерва із 13.00 до 14.00.
Про це йдеться на сайті Черкаської міської ради.
реклама