реклама Делікат

На Черкащині не зупиняється робота із забезпечення усім необхідним місць проживання для вимушених переселенців. Зокрема, область готує місця і для компактного проживання переміщених осіб з Херсонщини, а також допомагає із забезпеченням тим, хто лишився на довготривале проживання. Про те, чого в регіоні потребують найбільше, йшлося на загальній координаційній зустрічі для гуманітарних партнерів, які працюють у Черкаській області.

DSC_0829

Натепер Черкащина стала другою домівкою для понад 103 тисяч осіб. З них – 30 тисяч дітей. Крім того, область готується приймати переміщених осіб з Херсонської області, у разі загострення ситуації.

– Підготовка місць для розселення жителів Херсонщини вже триває, – повідомила перша заступниця начальника ОВА Наталія Кравченко. –  Готуємо 140 об’єктів для компактного проживання на понад 6 тисяч місць. Уже забезпечили ліжками, матрацами, білизною, кухонним приладдям та засобами гігієни 2,7 тисяч місць. Також дбаємо про потреби тих, хто вже тривалий час перебуває на Черкащині. Спільно з нашими територіальними громадами оновлюємо списки необхідного.

Більшість внутрішньо переміщених осіб проживає у приватному секторі, втім є й місця компактного розміщення. Нині їх 52. Найбільше – у Черкасах, Смілі, Умані. Тут проживають 2,5 тисячі мешканців. Місця для підселення за потреби також є.

– Завдяки співпраці з міжнародними партнерськими донорськими організаціями, за останні місяці Черкащина отримує значну гуманітарну підтримку, – відзначила Наталія Кравченко. – Ми дуже вдячні за ту допомогу, яку надають наші партнери, однак потреби з настанням зими тільки зростають. Нещодавно в область надійшло три великі транші. Всі вантажі відразу розподіляємо на територіальні громади до кінцевого дотримувача. Водночас ми вже надіслали нашим донорам списки того, що потребуємо найбільше, аби скоординовано реагувати на задоволення гострих потреб.

За словами посадовиці, на сьогодні найбільша потреба в електроприладах: чайники, печі, обігрівачі, бойлери. Через відключення світла все актуальнішим є забезпечення генераторами.

Пресслужба Черкаської ОВА

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100