Старував новий проект для розвитку дозвілля внутрішньо переміщених дітей різних вікових груп. Захід відбувся 4 липня у Черкаській центральній міській бібліотеці імені Лесі Українки, – про це повідомляє кореспондент видання «Прочерк».

За підтримки ЮНІСЕФ волонтери спільно з благодійним фондом «СпівДія заради дітей» отримали грант на відкриття просторів для дітлахів у всіх містах, де є така потреба. У Черкасах створенню проекту посприяла Черкаська молодіжна рада.

сд8

У зв’язку з воєнними діями на території нашої держави багато дітей не мають можливості здобувати освіту, комунікувати з однолітками та проводити дозвілля в безпечному середовищі. З цією метою на базі Черкаської центральної бібліотеки ім. Лесі Українки організовано низку заходів для внутрішньо переміщених діток.

«Попередньо ми планували створити на базі бібліотеки молодіжний хаб. Вже готувався проект для  громадського бюджету, але через воєнний стан це питання відтерміновано. Тому ми підтримали новий проект для внутрішньо переміщених дітей. Такі заходи сприяють адаптації батьків та дітей у наш громадський простір, щоб вони могли цікаво проводити своє дозвілля. Також ми сподіваємося, що вони стануть читачами нашої бібліотеки і це нам допоможе значно розширити свою діяльність», – розповіла начальник управління культури департаменту освіти та гуманітарної політики Валентина Шепецька.

сд6

Проект діятиме впродовж усього літнього періоду. Щомісяця будуть набирати 4 групи дітей по 15 осіб. Кожної п’ятниці будуть проводити відкриті заходи для залучення нових діток. Вони розраховані на більшу кількість дітей: до 50 осіб. Діти під час такого заходу зможуть побачити, що відбувається на заняттях з неформальної освіти і якщо їм сподобається, то записатися на наступний місяць, щоб відвідувати простір на постійній основі.

Директор Черкаської міської централізованої бібліотечної системи Олена Шур додає: «Сьогодні ми розглядаємо бібліотеку, не лише як місце, де видають і приймають книги, але як і своєрідний інформаційний та розважальний хаб. Тобто це місце де можна розважитися, отримати цікаву інформацію, поспілкуватися. Тому ми вирішили, що для дітей-пересенців це чудова можливість відволіктися від психологічного навантаження».

Комплексні заняття з неформальної освіти поєднують у собі активності та пізнавальні елементи. Щоразу діти буду робити щось своїми руками: аплікації, поробки з пластиліну, досліди та малюнки.

«Багато батьків, коли заповнювали заявки, писали, що хочуть, щоб дитина була у просторі, де діти такі як вона. Адже багато переїхали лише з дорослими і опинилися без спілкування з дітьми. Такі заходи є гарною нагодою познайомитися з іншими дітками», – зазначає координатор «СпівДія заради дітей» Світлана Панченко.

Групи дітей поділяються за трьома віковими категоріями: 5-7 років, 8-10 років і 11-12 років, а четверту групу планують виділити для діток того віку, яких буде найбільше. Найбільше охочих наразі серед дітей вікової категорії 5-7 років.

Одне заняття триває 3 години. Валентина Шепецька додає: «Для батьків це досить зручно, вони можуть залишити тут дітей і займатися своїми справами. Діти проведуть час з користю і поспілкуються з однолітками».

сд7

Під час занять із дітьми займаються високо кваліфіковані педагоги та психологи, які мають великий досвід роботи. Вони намагаються усіляко зацікавити діток: загадки, різноманітні завдання та цікаві експерименти – усе це є невід’ємною частиною занять.

Координатор «СпівДія заради дітей» Світлана Панченко зазначає: «Ми довго відбирали спеціалістів для роботи з дітьми. Наразі маємо трьох менторів. Дехто працював у черкаських освітніх закладах, декілька є внутрішньо переміщеними особами з Харкова. Підбирали саме тих спеціалістів, які знають, як працювати із дітьми у кризових обставинах»

Під час занять ментори розмовляють українською мовою, діти ж спілкуються, хто як звик: українською або російською. Одним із правил під час занять є настанова: «без гаджетів», тобто дітки цікаво проводять час без телефонів.

«Незважаючи на те, що діти ще були не знайомі між собою і приміщення для них нове, тим не менше, на контакт пішли усі», – розповіла педагог-психолог Вікторія Малявська

До заходу долучилися діти-переселенці з різних міст сходу, півдня та півночі України, зокрема, з Харкова, Покровська, Донецька, Краматорська, Чернігова та Сум.

«Мені дуже сподобалося, ми грали у шахи, збирали конструктор, знайомились  між собою, грали у зламаний телефон, дивилися відео про космос, ліпили з пластиліну, проводили дослід та малювали», - поділилася враженнями вимушено переселена дівчинка із Лисичанська Ангеліна Малинкова.

Анастасія Бут

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100