реклама

реклама

Naftogaz1 Гроші всіх жителів Черкас і Умані, заплачені за газ за травень, пішли відповідно "Черкасигаз збуту" і "Уманьгаз збуту", а мали піти "Нафтогазу". Це тому, що Кабмін з 1 травня змінив усім нам постачальника, тож ми платили старому постачальнику. Відповідно, за травень за газ доведеться платити ще раз - тепер уже "Нафтогазу".

А в «Газзбутів» випрошувати, щоб вони повернули назад наші гроші. Це стосується усіх черкасців і уманчан, люди скаржаться, що ніхто їх не повідомляв про такі зміни. Водночас, рахунок продовжував виставлятися від структури, яка не є постачальником....

У травні цього року для мільйонів українців несподівано змінили постачальника газу.

Замість приватних регіональних газзбутів паливо почала постачати державна компанія "Нафтогаз України". Причому клієнтів до нової компанії перевели автоматично, йдеться у статті «В Україні змінився постачальник газу. Які нині правила оплати за паливо?»

Чому ж змінився постачальник газу?

Попередні газзбути не змогли виконати свої функції перед 8,8 млн побутових споживачів, бо не домовилися про нові угоди про закупівлю палива з "Нафтогазом" і не змогли забезпечити населення необхідним ресурсом.

Після цього, згідно з правилами ринку газу, клієнти автоматично перейшли до ПОН - постачальника останньої надії. Його функції виконує газопостачальна компанія "Нафтогаз України".

ПОН – це страховий механізм на ринку газу: компанія автоматично підхоплює клієнтів, котрі залишилися без постачальника, і забезпечує їх газом впродовж 60 діб, поки ті шукають нового постійного постачальника газу.

Таким чином вдається уникнути ситуацій, коли люди можуть залишитися без газопостачання через проблеми тієї чи іншої комерційної компанії.

До "Нафтогазу" як до ПОНу спочатку потрапило 8,8 млн споживачів 17 постачальників під брендом ТВІЙ ГАЗЗБУТ. А 17 червня "Нафтогаз України" повідомив, що від низки компаній до постачальника останньої надії додатково перейшло ще 1,3 млн домогосподарств, зокрема жителі Києва, Черкас, Тернополя та інших міст. Йдеться про колишніх клієнтів ДП "КиївГазЕнерджи", ТОВ "Лубнигаз-Трейдинг", ТОВ "Газ Ресурс Компані", ТОВ "Тернопільміськгаз", ТОВ "Уманьгаз Збут" та ТОВ "Черкасигаз Збут".

За даними "Нафтогазу", нині компанія постачає паливо майже 98% побутових споживачів в Україні (12,4 млн клієнтів).

Перевірити наявність у вас постійного постачальника можна на сайті Газопостачальної компанії "Нафтогаз України" або безпосередньо на платформі Оператора ГТС України, ввівши свій ЕІС-код.

ЕІС-код – це персональний газовий номер споживача, що складається з 16 символів (латинських літер та цифр). Його можна знайти в платіжці, договорі чи в особистому кабінеті. Крім того, інформацію про наявність постачальника можна уточнити у контакт-центрі "Нафтогазу".

Кому платити за газ і як буде з пільгами та субсидіями?

При зміні постачальника газу всі пільги та субсидії зберігаються автоматично. Їх підтягнуть у платіжки від нової компанії. Тож ходити для вирішення цих питань нікуди не потрібно.

Чи потрібно особисто йти в газконтору, щоб укладати нову угоду з газопостачальником?

Ні, бо так звані газконтори – це ваші попередні газзбути. Саме від них споживачі й потрапили до постачальника останньої надії – "Нафтогазу".

Щоб укласти угоду з Нафтогазом як постійним постачальником (а не ПОНом, угода з яким діє терміном до 60 діб), можна заповнити заявку онлайн на їхньому сайті, у Приват24, або ж відвідати відділення партнерів ("Ощадбанк", ПУМБ, ТАС, "Нова пошта").

Втім, згідно з рішенням Міністерства енергетики та Оператора ГТС України, цього разу споживачів вищезгаданих компаній перевели на повноцінні угоди з "Нафтогазом" автоматично. Тобто подавати заявки й особисто укладати новий контракт із "Нафтогазом" уже не потрібно. (Водночас, як показує досвід черкащан, поки сам не укладеш угоду, то нічого не зміниться і кошти продовжать іти не туди...)

Як платити за газ "Нафтогазу"?

Щоб сплачувати за газ новій газопостачальній компанії, треба отримати новий номер особового рахунку.

Для цього необхідно перейти в чатбот GASUA (у Viber, Telegram або NaftogazGasSupply у Facebook Messenger) та ввести ЕІС-код. Отримати особовий рахунок також можна, звернувшись до контакт-центру Газопостачальної компанії "Нафтогаз України".

Після отримання особового рахунку можна зареєструватися в особистому кабінеті my.gas.ua. Там буде змога дізнатися та оплатити рахунки, завантажити довідку про пільги та субсидії тощо.

Отримавши електронні чи паперові квитанції, можна сплатити їх онлайн (в особистому кабінеті "Нафтогазу", платіжних системах чи мобільних банківських додатках), або офлайн (оплачувати традиційні паперові рахунки в касах банків чи на пошті).

З якого місяця треба платити за газ "Нафтогазу"?

З травня 2022 року. Саме з цього місяця 8,8 млн споживачів потрапили до постачальника останньої надії.

Як повідомили в "Нафтогазі", рахунки за спожитий газ у травні будуть доступні після 20 червня в особистому кабінеті та чатботах.

Друковані рахунки доставить "Укрпошта" після 25 червня. І лише в тих регіонах, де відсутні активні бойові дії.

Якщо вже заплатили за травень старому постачальнику?

img1645863327 За постачання газу в травні 8,8 млн колишніх клієнтів низки газзбутів мають платити саме "Нафтогазу". Якщо ви вже сплатили за травень своєму попередньому постачальникові, той не перераховуватиме кошти "Нафтогазу". Так само не можна переадресувати сплачені газзбуту кошти на оплату доставки палива.

Проте споживач, який помилково переплатив за постачання газу в травні, має право на повернення коштів. Як пояснюють експерти "ГазПравди", це передбачено Правилами постачання природного газу, затвердженими НКРЕКП.

Там вказано, що у разі переплати сума переплати зараховується в рахунок оплати на наступний розрахунковий період або повертається на поточний рахунок споживача на його письмову вимогу впродовж п’яти робочих днів після отримання такої вимоги.

Для повернення коштів потрібно написати відповідну заяву вашому попередньому постачальникові газу (газзбуту). Вона складається у довільній формі, але обов’язково потрібно вказати попередній номер особового рахунку.

Кому передавати показання лічильника й платити за доставку газу?

Тут усе без змін: показання лічильника варто передавати вашому облгазу (газорозподільній компанії), а не "Нафтогазу" (газопостачальній компанії).

реклама

Коментарі  

 
+8 #34 Леся Українка 22.07.2022 14:33
Обман людей ніколи не закінчується в цій країні. Люди потрібні,щоб на війні гинули і волонтерили ,а можновладці як набивали ,так і набивають свої гаманці. І не важливо в який спосіб. Одні нецензурні слова хочеться сказати ....
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #33 стас 20.07.2022 19:11
Цитую НЕсмішно:
Такі дії постачальників газу підривають довіру громадян до влади. я думаю що на Черкасигаз і Нафтогаз повинні звернути увагу відповідні органи як диверсантів...
Ви серьйозно? Ви бачите різницю між Вами названими?)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #32 НЕсмішно 20.07.2022 10:46
Такі дії постачальників газу підривають довіру громадян до влади. я думаю що на Черкасигаз і Нафтогаз повинні звернути увагу відповідні органи як диверсантів...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #31 Ирина 19.07.2022 22:25
Так почему нам новая компания счёт за май прислала в июле? Ало, это как вообще!?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+22 #30 Фантом 19.07.2022 10:17
Шановні депутати і весь кабінет міністрів, ми військові які з перших днів війни тобто з 24.02.2022. захищаємо український народ від російського агресора, після закінчення війни ЗБРОЮ ЗДАВАТИ НЕ БУДЕМО, А ВИЙДЕМО НА МАЙДАН І БУДЕМО ТРЕБУВАТИ ТЕ ЩО НАПИСАНО В 13ст.Конституції України! Якщо наші звернення будуть пустими обіцянками, ми розв'яжимо громадянську війну проти всих чиновників і депутатів, які в такий тяжкий час відмивають гроші і заробляють на війні, і на пролитій крові українських воїнів! Моя вам порада, біжіть бо буде дуже жарко, оця війна вам покажеться раєм, а пекло ви побачите на власні очі, і смерті в очі будете дивитися вже ви, так як зараз дивимось МИ!!! РОБІТЬ ВИСНОВКИ, АБО ВИ ЗА НАРОД, АБО НАРОД ПРОТИ ВАС, ХОЧА ВОНО ТАК І Є!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+33 #29 Привіт 19.07.2022 05:21
Так чому за травень Черкаси обл газ всім прислав квитанції? І люди поплатили, а то був кидок на гроші
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+15 #28 Пєця 19.07.2022 01:05
Ця оборудка покруче Нової Пакості! Оце рівень, дійсно презтидентський , не те що толянчиковий.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #27 Хоменко 18.07.2022 19:54
Идиоты!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #26 Roman Teslenko 18.07.2022 14:43
..............Оккупант во власти?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #25 Roman Teslenko 18.07.2022 14:42
Цитую Александр:
:-x пид....асы.

Это не геи, а государственные чиновники воруют!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100