реклама

реклама

23 грудня 2022 року, напередодні 85-ї річниці від дня народження відомого українського політика, дисидента, громадського діяча, уродженця Черкащини В’ячеслава Чорновола, у Черкаському обласному краєзнавчому музеї відбувся круглий стіл, приурочений до цієї дати, у якому взяли участь науковці та студенти Черкаського державного технологічного університету.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук, професор, проректор з гуманітарно-виховних питань ЧДТУ, заслужений працівник освіти України Валентин Лазуренко, наголосивши, що українці повинні пам'ятати творців своєї історії, повинні бути згуртованими і виховувати молоде покоління на патріотичних національних цінностях.

c35e00cdf9967dba78ec191563829f18_XL

Після слів привітань Валентин Лазуренко представив до уваги доповідь на тему: Бачення В’ячеславом Чорноволом проблем міжнаціональних відносин, висловлене на конференції «Українсько-російські взаємини в суверенній Україні» у січні 1991 року. У своїй промові науковець охарактеризував визначну особистість з точки зору її потужного впливу на відродження і становлення наприкінці XX століття вільної і незалежної держави Україна, яка сьогодні у страшному двобої із російським агресором виборює своє віковічне прагнення бути вільною і рівноправною у європейському цивілізованому демократичному культурному просторі.

Своєю чергою, студент ІІ курсу спеціальності «Історія та археологія» освітньої програми «Історія, музеєзнавство та експертиза культурно-історичних цінностей» ЧДТУ Владислав Фирфа присвятив виступ висвітленню поглядів відомого українського політика, дисидента, колишнього лідера Народного Руху України  В’ячеслава Чорновола на проблему старої радянської системи адміністративно-територіального поділу України та подальшої реформи цієї системи, продемонструвавши трансформацію поглядів Чорновола на ідею федералізації України.

Другокурсник спеціальності «Історія та археологія» ЧДТУ Павло Гапоненко своєю доповіддю ставив за мету висвітлення думок та ідей видатного дисидента, публіциста, журналіста, політичного та громадського діяча України, одного з центральних дійових осіб українського національно-визвольного руху кінця ХХ століття, Героя України В’ячеслава Чорновола щодо політико-правового статусу Кримського півострова та долі його корінного населення, висловлених наприкінці 80-х – 90-х років минулого століття. Окрім цього, у своєму виступі Павло Гапоненко зауважив передумови виникнення територіальних претензій російської федерації до держави Україна.

Модераторкою заходу виступила директорка краєзнавчого музею Ірина Собко. До події також долучилися: заступник голови Черкаської ОВА Олександр Шамрай, завідувачка кафедри історії та права ЧДТУ, кандидат історичних наук Ірина Стадник та доцент кафедри фізичного виховання та здоров'я людини ЧДТУ, кандидат історичних наук Богдан Кулинич.

реклама

Коментарі  

 
0 #1 Око 24.12.2022 23:18
А що ж ви Ольгу Михайлівну Шарапу забули?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100