У четвер на сесії міської ради депутати затвердили нову структуру міськвиконкому. Протягом трьох місяців у мерії скоротять 51 особу.
Особливо ухвалення рішення занепокоїло представницю фракції ВО «Батьківщина» у міськраді Наталію Коваленко.
За її словами, на сьогодні у міськвиконкомі працює 560 осіб. Однак у порівнянні з іншими областями, де штат працівників менше, коштів з бюджету на утримання працівників МВК йде більше. Причиною цього є те, що близько 250 працівників – керівного складу.
- У 2012 році у Черкасах по заробітній платі було витрачено 27 млн грн. Це тільки перша стаття, ще на неї треба нарахування 20 %. Середня заробітна плата у Черкаському міськвиконкомі – 4 353 грн. Слава богу, це непогано. Але ж, наприклад, у Рівному середня зарплата – 3 220 грн, у Житомирі – 3 600, у Кіровограді – 2 692. Наша структура переобтяжена керівними посадами, – аргументувала свій виступ цифрами Наталія Коваленко.
За її підрахунками, витрати на заробітну плату міськвиконкому у 2013 році становитимуть 36 млн 165 тис.
- Так само було і в минулому році. Але ж подивіться, ми скоротили районні ради. Нам обіцяли, що коли ми скоротимо ради, настане загальне щастя. Ми провели скорочення, ще проводимо скорочення, а все одно залишається 36 млн, – сказала Наталія Валеріївна.
Натомість міський голова Черкас Сергій Одарич вважає, що 4 353 грн – це недостатня сума для зарплати чиновника.
- Цим варто пишатися, що у нас така заробітна плата. Але це все одно недостатня винагорода за таку тяжку працю, яку доводиться здійснювати. Заробітна плата у дві тисяч гривень означає, що людину просто штовхають на корупційні дії. Вона повинні іншим чином знаходити собі можливість, щоб прохарчуватися і прогодувати своїх дітей. Я не уявляю, яке моральне право має міський голова, його заступник або директор департаменту вимагати від підприємця, щоб він платив гідну заробітну плату, якщо сам міський голова не платить легальну гідну зарплату своїм працівникам. Я не уявляю, як можна платити людина 1 700, а вимагати від підприємця, щоб він своїм платив 3 500. Я вважаю, що влада не має права вимагати більше від людей, ніж робить сама, – висловився Сергій Одарич.
Опісля він нагадав депутатам, що чиновник не має права більше ніде підроблятися,то робота у міськвиконкомі – його єдиний заробіток:
- Я ще хочу наголосити, що коли ми говоримо про заробітну плату працівників місцевого самоврядування, які прирівнюються у своєму статусі до держслужбовця, то ми повинні розуміти, що жоден з них не має права отримати будь-який інший дохід. Ну, за рідким винятком викладацької діяльності та авторської винагороди. Тому навіть некоректно чиновника порівнювати з лікарем, який може піти на півставки надавати платні послуги, чи з педагогом, який може додатково проводити заняття, – сказав мер.
Зрештою виступ Наталії Коваленко не вплинув на депутатів, рішення таки ухвалили. «За» проголосували 34 депутати, «утрималися» – 4.
реклама