Голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб занепокоєний, що головним приводом для скликання засідання Комітету Верховної Ради стало розповсюдження недостовірної інформації про реконструкцію «хати чумака» в селі Моринці, яка була подана в ЗМІ деякими народними депутатами.
– Звичайно, як голова Черкаської обласної державної адміністрації я тільки вітатиму наміри народних обранців долучитися до підготовки ювілею Великого Кобзаря. Але дуже прикро, що тільки скандали та політичні заяви деяких депутатів стають приводом, щоб Верховна Рада нарешті звернула увагу на ту роботу, яка виконується в Черкаській області до 200-річчя Шевченка, – цитує прес-службі Черкаської ОДА слова Сергія Борисовича. – Це – подія державного рівня! Бо наш край представлятиме Україну гостям із усього світу. Проте багато питань, які пов’язані з фінансуванням об’єктів, ремонтом доріг тощо, нам доводиться вирішувати самотужки – відвідувати міністерства, знаходити кошти. Було б добре, якби депутати ВР, які, я впевнений, обов’язково відвідають Черкащину під час урочистостей, пам’ятали про область не тільки у свята чи в контексті штучних скандалів, а й підставляли плече при вирішенні наболілих питань, які можна розв’язати тільки на рівні держави.
Сергій Тулуб також прокоментував заяву народного депутата від Партії регіонів Анни Герман, яка висловила побажання запросити черкаського губернатора до Верховної Ради для надання докладної інформації про проведення будівельних робіт на батьківщині Шевченка. Очільник області підтримує наміри депутатів одержати більш докладну інформацію про будівельні роботи. Але, разом із тим, Сергій Тулуб висловлює побажання, щоб така зустріч відбувалася не в стінах парламенту, а в форматі виїзного засідання Комітету ВР у Черкаській області, з безпосереднім оглядом об’єктів.
Губернатор наголошує, що «реконструкція «чумацької хати» була запланована в контексті підготовки до відзначення 200-річного ювілею Тараса Шевченка.
– Інформація про реконструкцію об’єкту була опублікована ще на початку року, коли робоча група обласного управління культури підготувала пропозиції її відновлення, – йдеться у повідомленні Сергія Борисовича. – До виготовлення проекту було залучено етнографів, спеціалістів-реставраторів та краєзнавців. Серед них: архітектор, лауреат Шевченківської премії Фурсенко С.М., заслужений художник України Фізер І.В., інженер-технолог-реставратор, дійсний член Академії будівництва України, заслужений будівельник України Стріленко Ю.В., завідуючий відділом етнографії Черкаського обласного краєзнавчого музею Литовка В.М.
За словами Сергія Тулуба, «Чумацька хата» має умовну назву і не є пам’яткою архітектури.
– Вона не входить до складу об’єктів Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» і вже понад 10 років перебуває в аварійному стані. В зв’язку з чим музейна експозиція в ній відсутня. Реконструкція об’єкту – це елемент відновлення історичного середовища, як відображення господарської та побутової діяльності місцевого населення Звенигородського повіту ХІХ ст. Термін проведення ремонтних робіт обумовлений розробленням проектно-кошторисної документації та пошуком інвесторів. Відновлення відбувається відповідно до технології реставрації дерев’яних споруд. Завершення робіт планується здійснити до грудня 2013 року. Вартість робіт згідно з проектно-кошторисною документацією становитиме 600 тис. грн. Роботи розпочаті за рахунок інвестиційних коштів. Після ремонту хату буде включено до складу об’єктів Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка, – зазначив Сергій Тулуб.
реклама
Коментарі
ПРОЧЕРК, будьласка зверніть увагу на став, бо його дійсно спаскудили!
Но посмотрите, как герой феерически петляет:
1.Чумакова Хата - совсем не память архитектуры, а черт знает что в аварийном состоянии.
2.Денег - всего лишь 600 тысяч. (1,4 лима - чудесным образом сэкономились).
3. Деньги резко стали спонсорскими.
4. Паровозом идут этнографы, архитекторы, лауреаты и прочие ботаны.
Что тут сказать ? Браво ! БУРНЫЕ АПЛОДИСМЕНТЫ
та не пам"ЯТНИК АРХІТЕКТУРУ-СЛОВА ГУБА,а що у нас глина,СОЛОМА ВЖЕ КОШТУЕ ПОНАД 600 ТИСЯЧ?дуже дорогі у нас Х Л О П Ч И К И....
Тобто розголос все таки дав уже перший результат - 1.4 млн. грн. на цій споруді не вийде відмити.
Стрічка RSS коментарів цього запису