Нова влада майже погодила список кандидатур для нового Кабінету міністрів, однак звільнена екс-прем’єрка Юлія Тимошенко запропонувала віддати раді «Майдану» більшість міністерських портфелів, пише газета «Комерсант-Україна».
Як очікується, остаточне затвердження кандидатур відбудеться сьогодні о 19.00 на віче в Києві.
Журналіст Мустафа Найем у вівторок увечері оприлюднив орієнтовний список кандидатів у Кабмін на чолі з Арсенієм Яценюком або ж Петром Порошенком.
Оробець згодом повідомила: «Мені жодного поста не пропонували. На посаду міністра закордонних справ фракція підтримала кандидатуру Бориса Тарасюка».
Одразу декілька депутатів у керівництві фракцій «Свобода» і «УДАР» повідомили «Комерсанту», що кандидатура глави фракції «Батьківщина» Яценюка погоджена на посаду прем'єр-міністра.
У фракції «УДАР» запевнили, що взагалі не претендують на керівництво міністерствами. Один із соратників Віталія Кличка заявив, що УДАР «націлений на президентські вибори, і якщо нам віддадуть якесь міністерство, то його очолить не «ударівець», а технократ».
Лідер «Свободи» Олег Тягнибок сказав, що його в уряді не буде, як і Ірини Фаріон, якій, за чутками, могли довірити Міністерство освіти. Однак додав, що «Свобода» ще остаточно не затвердила рішення про участь у Кабміні.
Склад майбутнього уряду пізно ввечері обговорювався на засіданні ради «Майдану». Збори активістів проходили в закритому режимі в приміщенні Верховної Ради.
Один із учасників заходу повідомив газеті: «На засіданні була присутня Юлія Тимошенко, вона зажадала більшість місць в уряді віддати громадським активістам».
Член ради «Майдану» Ігор Луценко додав:
«Обговорювали попередній список, який зачитав Андрій Парубій, домовилися зібратися в середу о 14.00 і обговорити пропозиції, щоб о 19.00 уже затверджені кандидатури винести на віче, яке відбудеться на Майдані Незалежності. Громадським активістам дістанеться близько 1/3 міністерських крісел – переважно гуманітарний блок.
Згідно зі списком, оголошеним на засіданні,
Міністерство культури запропоновано очолити «голосу Майдану» Євгенію Нищуку, який у березні 2012 року зіграв на черкаській сцені в третій частині тетралогії Богдана Стельмаха «Тарас. Слова» молодого Шевченка.
Міністерство молоді й спорту – одному з лідерів Автомайдану Дмитру Булатову,
Міністерство освіти – керівнику Києво-Могилянської академії Сергію Квіту,
Мінздоров’я – Ользі Богомолець (іще один кандидат – координатор медслужби Майдану Олег Мусій),
Міністерство закордонних справ – нардепу Лесі Оробець («Батьківщина»).
На посаду голови Антикорупційного бюро, за даними газети, запропоновано главу партії «Демократичний альянс» Василя Гацька,
а люстраційної комісії – активіста Єгора Соболєва.
Уповноваженим Верховної Ради з прав людини запропоновано призначити голову правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євгена Захарова, головою Конституційної комісії – голову правління Центру політико-правових реформ Ігоря Коліушка, департаменту з питань міграції – активіста, екс-депутата Зоряна Шкіряка, членами Центральної виборчої комісії – заступника голови ЦВК Андрія Магеру, координатора мережі «Опора» черкащанку Ольгу Айвазовську і Євгена Радченка.
Як відомо, голова Центрвиборчкому може бути обраний лише зі членів ЦВК, у 13-ти нинішніх членів ЦВК термін повноважень спливає 1 червня. Айвозовська сказала журналісту «Української правди», що відмовилася б від такого призначення.
Згідно з Конституцією 2004 року, кандидатуру прем'єр-міністра подає у Верховну Раду коаліція депутатських фракцій. А він подає кандидатури інших міністрів.
Група позафракційних депутатів, за словами депутата Сергія Лабазюка, вирішила не претендувати на посади в уряді, але «працювати в коаліції».
реклама
Коментарі
Как стать министром в Украине-забухать на недельку во время волнений))
Парубий министр обороны особо впечатляет. Это как Дану Борисову Президентом Академии Наук...
Стрічка RSS коментарів цього запису