Щоб стабілізувати ситуацію в області і в районах необхідно якнайшвидше сформувати владні структури і брати політичну відповідальність за економічний і соціальний стан на Черкащині. Важливим у цій площині є і якнайшвидше призначення голови обласної державної адміністрації. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив нардеп від «Батьківщини» Леонід Даценко.
Нардеп вважає, що це не повинна бути одіозна кандидатура, яку не сприйме громадськість. З іншого боку, не варто очікувати ідеальної людини, бо вона нині просто не зможе працювати в умовах системи, яка будувалася всуціль на корупції.
– Я чув звинувачення, мовляв, у Київ деякі представники черкаської громади їздили на таємну зустріч лобіювати кандидатуру Бондаренка (Нагадаємо, що у четвер увечері відбулася зустріч представників черкаської Народної ради з Міністром Кабінету Міністрів Остапом Семераком – ред.). Мене це дивує! У парламенті був розподіл між опозиційними партіями щодо зони відповідальності. За Черкащиною була закріплена партія «УДАР», яка через свої кадрові можливості мала пропонувати людей на місця. Я звертався до лідерів партії в Києві і Черкасах, щоб вони чітко сказали, кого пропонують у владу і чи беруть на себе відповідальність за ситуацію в області. Я так зрозумів, що цю квоту «УДАР» взяв, але потім від повної відповідальності почав відмовлятися. Тому й виникла ця ситуація, коли представники різних церков, реагуючи на ситуацію, запропонували провести обговорення з лідерами політичних сил, щоб не було хаосу. І ніяких кулуарних домовленостей, ніби ми, політики, побігли до владики Іоана домовлятися за кандидатуру голови ОДА, не було! – заявив Леонід Даценко.
Даценко нагадав, що саме народна рада пропонувала Бондаренка на посаду губернатора.
– У Черкасах ми сформували народні ради – праобраз нової влади на місцях. Багато хто говорив, що ми займаємося дурницями, бо, мовляв, коли це народна рада постане в Україні. Але я вірив, що через народні майдани ми таки виборемо собі свободу. І нині через ці народні майдани ми запропонували кандидатуру на голову обласної державної адміністрації – це керівник обласної «Батьківщини» Анатолій Бондаренко. Я виходив до людей і говорив з ними. У багатьох було багато питань до цієї кандидатури. У тому числі і в мене. Та якщо ми вже вирішили йти саме таким легітимним шляхом, то треба оприлюднювати це рішення і вимагати його виконання, – пояснив Леонід Даценка. – Так, була кандидатура Юрія Тимошенка, якого чи то «УДАР», чи то інші сили пропонували. Однак він пішов назустріч громадськості і відмовився від посади, бо його не затверджувала громадськість.
Нардеп нагадав, що Черкащина вже має клопіт з першим кадровим призначенням – з призначенням начальника УМВС області. Нині досі проходять мітинги проти цього призначення.
– Тому за ініціативи Юрія Ткаченка і відбулася зустріч представників черкаської Народної ради в Кабінеті Міністрів. Ми висловили позицію черкаської громади і попросили центральну владу якнайшвидше прийняти рішення. Бо з одного боку треба брати відповідальність на себе, а з іншого боку у багатьох є бажання люструвати усіх. Та ідеального керівника ми нині не знайдемо. Бо вся система була побудована на корупції і ідеальна людина там не зможе працювати. Отже, у столиці ми висловили прохання, по-перше, якнайшвидше врахувати думку громадськості та вирішити питання по керівнику обласної міліції. А по-друге, ми не наполягали, але просили врахувати думку народної ради Черкас, яка висунула на посаду голови Черкаської ОДА Анатолія Бондаренка. Нині запросіть хоч Обаму з Америки, хоч самого Ісуса Христа, але я впевнений, що через тиждень і в ньому знайдуть недоліки! Бо ситуація доведена до межі! Саме тому ми звернулися до Кабінету Міністрів, – сказав Леонід Даценко.
При цьому Даценко нагадав, що 9 березня громадськість святкуватиме день народження Шевченка, а 10 березня урядова делегація планувала поїхати в Канів. Очевидно, що до цього Черкащина вже має бути з керівником.
реклама
Коментарі
Кандидатуру В.Цибенка підтримую. Один з найпоряднішних керівників області за всі роки Незалежності. Але чи спрацюється він з сьогоднішнім керівництвом держави?
Стрічка RSS коментарів цього запису