Питання управління майном обласної комунальної власності з перших днів обрання голови обласної ради перебуває на постійному контролі Валентини Коваленко. Адже комунальне майно – це не лише спільна власність територіальних громад, перед якими відповідальна влада, але й, при правильному керівництві, додаткове джерело наповнення бюджету.
Не підтримані проекти рішень депутатами на останніх сесіях обласної ради показали протилежне. Здавалося б, всі мають бути зацікавлені в тому, щоб комунальне майно не лише утримувалось у належному стані, а комунальні установи, організації, підприємства працювали чи здійснювали свою діяльність відповідно до потреб громади, але й були економічно ефективними, не збитковими. Адже, у такому випадку всі видатки на утримання, розвиток й підтримку роботи установ і об’єктів комунальної власності лягають тягарем на обласний бюджет.
Зазначимо окремі з цих проблемних питань комунальних підприємств обласної власності. Головною з таких для комунальних підприємств області залишається проблема здачі в оренду вільних приміщень та площ. Зокрема, питання оренди площ КП «Аеропорт Черкаси» неодноразово вносилось на розгляд сесій обласної ради, та рішення так і не було прийняте. Між тим, відсутність вказаного дозволу призводить до зниження планових надходжень коштів на рахунки підприємства в розмірі близько 13,8 тис. грн. щомісяця. В той час, як борг із виплати заробітної плати перед працівниками підприємства на 2013 рік становив 3,7 млн. грн. І, хоча в 2014 році нарощування боргів було припинено, процес погашення відбувається досить повільно у зв’язку з відсутністю постійних джерел прибутку.
Як зазначає голова обласної ради, безпідставне неприйняття депутатами рішення про здачу окремих приміщень підприємства в оренду значно погіршує фінансовий стан КП та ставить під загрозу виконання зобов’язань по виплаті заборгованостей. До того ж, з настанням зимового періоду зростають затрати на утримання в робочому стані підприємства, опалення приміщень тощо.
Ще одним проблемним питанням для обласного бюджету залишається визначення статусу комплексу будівель по вул. Менделєєва, 4 («дача Андрєєва»). Нагадаємо, у квітні цього року сесією обласної ради об’єкт було включено до Програми приватизації на 2014 рік, але за цей період жодної заяви від потенційних покупців не надходило, а витрати на утримання цього комплексу повністю лягли на балансоутримувача – «Готельний комплекс «Дніпро» Черкаської обласної ради й обласний бюджет.
До слова, за 9 місяців 2014 року на утримання комплексу з бюджету готелю було витрачено більше 103 тис. грн., на сплату податків – майже 34 тис. грн. На сьогодні, за словами директора готелю Володимира Жаботинського, на утримання «дачі Андрєєва» готелем витрачено понад 200 тис. грн., що стало однією з причин затримки виплат заробітної плати працівникам. Зважаючи на це та з метою підвищення ефективності використання комунального майна й забезпечення надходження коштів до обласного бюджету, зняття фінансового навантаження з балансоутримувача, на розгляд депутатів було внесено питання про надання дозволу на оренду цього майнового комплексу. Однак, група депутатів не підтримали пропозицію, рішення не було прийнято.
Подібна ситуація й у КП «Управління по експлуатації Будинку рад і об’єктів обласної комунальної власності». Питання дозволу на оренду підвальних приміщень, призначених для використання їх під заклад громадського харчування має певні складнощі. Як зазначає директор КП Валерій Височин, для досягнення рентабельності закладу громадського харчування необхідно декілька років, оскільки організація роботи закладу досить складна – починаючи з оформлення документації й завершуючи початком роботи. Крім того, внутрішнє облаштування приміщення вимагає від майбутнього орендаря значних капіталовкладень, а саме: завершення ремонтних робіт, придбання вартісного обладнання, меблів та декоративного оздоблення.
За таких умов оренда на короткий період економічно не вигідна для будь-якого орендаря. Враховуючи це, а також те, що на утримання приміщення підприємством (яке, до слова, є дотаційним з обласного бюджету) витрачається близько 10 тис. грн. щомісячно. З метою ефективного використання майна укладення договору оренди вигідно для орендаря тільки на тривалий термін. На сесію було внесено пропозицію – термін 15 років.
Однак рішення не було прийнято, оскільки не знайшло підтримки серед невеликої групи депутатів. Станом на 1 грудня цього року лише на оплату послуг опалення підприємство витратило більше 212 тис. грн. і збитки зростають, тоді як КП могло заробляти додаткові кошти в бюджет від оренди, а приміщення – використовуватись за призначенням. Про це повідомляє відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації Черкаської обласної ради.
реклама
Коментарі
Специальность "хороший парень" сократили еще в советские времена, а тут еще эта тема прокатывает и на таком уровне
Або тому, що єдиним "досягненням" одного з них є відновлення традиції золотопідковног о керовніка з продажу товарів м'ясопереробної галузі на 1 поверсі приміщення будинку рад, а також омріяного створення у підвалі обласної ради кафешки, магазинчиків, тощо. Такими темпами, скоро у приміщенні будинку рад з'явиться маленький базарчик, барчик, бабусі з насінням, мухи, котлети, ну все, що притаманне кругосвіту цієї "професійної" родини!
Цитую Педіатр:
Не на часі зараз діти. Влада то гідності, до чого ж тут пенсіонери й діти.
Wery хорошо,Aleksand r.
Стрічка RSS коментарів цього запису