На Черкащині працевлаштовано кожного п’ятого переселенця. Про це на нараді в Черкаській ОДА повідомив директор обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко. Усього ж до центру звернулися майже 1300 жителів Сходу та Криму. За його словами, на шляху до працевлаштування переселенців – купи проблем.
– Пошук роботи обмежують особисті проблеми переселенців. Це необхідність догляду за малолітніми дітьми, хворими, пристарілими родичами тощо. І слід зазначити, що серед осіб, які звернулися, майже 70% – це жінки. Крім того, не всі особи визначилися з остаточним місцем проживанням і навіть при пропонуванні підходящої роботи відмовляються в очікуванні якнайшвидшого повернення додому, – зазначив Григорій Дендемарченко.
Ще один фактор, що стримує працевлаштування – невідповідність професійно-кваліфікаційного рівня. Так, майже 40% переселенців мають вищу освіту і лише 22% професійно-технічну. У той же час, роботодавці Черкащини мають більшу потребу в робітниках – 59% від загальної кількості вакансій. Та лише кожну 4-ту вакансію пропонують для працевлаштування службовців.
– Також багато переселенців мають завищені вимоги до розміру очікуваної оплати праці, адже до переїзду на Черкащину вони отримували зарплату в розмірі 5-7 тисяч гривень. При цьому зарплата у вакансіях, заявлених роботодавцями, значно нижча, – каже фахівець. – Непоодинокі випадки, коли підприємці не припинили підприємницької діяльності за місцем постійного проживання. Тому не можуть набути статусу безробітного та отримувати допомогу по безробіттю.
А деякі підприємці не оформлюють свої трудові відносити з роботодавцем у зв’язку з небажанням ідентифікувати себе на території Центральної України.
Директор обласного центру зайнятості повідомив, що працівниками центру особлива увага приділяється пошуку тимчасової зайнятості переселенців, насамперед у вигляді громадських робіт.
Однак не всі райони цьогоріч заклали у свої бюджети кошти на оплату громадських робіт.
– Узагалі не передбачені на це кошти в Золотоноші, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – У Звенигородському районі, наприклад, закладено лише 70 тис. грн, Корсунь-Шевченківському районі – 51,8 тис. грн, у Ватутіному – 60 тис. грн тощо. Тому я звертаюся до голів РДА та міських голів: у бюджетах на наступний рік слід передбачити кошти на оплату громадських робіт.
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису