Сьогодні в Черкасах за круглим столом між керівництвом області, депутатами різних рівнів та сільськими головами відбулося обговорення теми децентралізації влади, виконання місцевих бюджетів та проведення казначейських платежів.
Ініціювала захід депутатська група Черкаської облради «Гідність».
Попередньо захід планувався у форматі зустрічі депутатів облради з нардепами, проте з усіх семи нардепів-мажоритарників приїхав лише Владислав Голуб.
Пусті місця замість нардепів
Депутат облради Любов Майборода, що виступила модератором заходу, зауважила, що раніше нардепи давали згоду на участь в обговоренні проблеми, проте згодом хтось захворів, а хтось зізнався, що боїться їхати в Черкаси, мовляв, невідомо як виборці зустрінуть…
Як зазначила Майборода, на сьогоднішній день місцеві громади позбавлені права розпоряджатись власними коштами. А існування єдиного казначейського рахунку протирічить ідеї фінансової децентралізації, породжує неефективне використання бюджету. Щорічно місцеві бюджети мають сотні мільйонів кредиторської заборгованості, що не дає можливості своєчасно розрахуватись за виконані роботи.
Депутатська група «Гідність» пропонує внести зміни до Бюджетного кодексу та передбачити право відкривати єдині казначейські рахунки в обласних регіональних відділеннях НБУ для обслуговування коштів місцевих бюджетів.
– Вважаємо за доцільне керівників обласних казначейств за досвідом Сполучених Штатів Америки, обирати на сесіях обласних рад, – зазначила Любов Майборода.
Нардеп Владислав Голуб зауважив, що тема децентралізації буде «двигуном всього, що відбуватиметься найближчим часом в країні». Мовляв, люди на місцях краще знають, що їм потрібно, тому місцевій владі слід давати самостійність.
– Щодо проектів по децентралізації. На минулому сесійному тижні ми прийняли законопроект «Про добровільне об’єднання територіальних громад» в першому читанні. Тож якщо у когось є питання щодо внесення правок щодо ефективнішого розвитку територій, я зголошуюся від вашого імені їх донести. Але наголошу, що мова йде про добровільне об’єднання громад, а не про примусове, як інформують деякі ЗМІ, - зауважив нардеп.
За словами Голуба, донедавна проплати по казначейству були елементом шаленої корупції, бо ніхто не дотримувався черговості платежів.
Присутній на заході секретар міськради Олександр Радуцький зазначив:
«Вважаю захід позитивним, адже все починається з дискусій. Так, щодо відкриття казначейських рахунків та створення підрозділів казначейства в областях депутат від Черкащини протягом тижня зареєструє законопроект. Щодо необхідності таких змін говорив і я на одній з сесій міськради й колеги підтримали моє відповідне звернення до парламенту та Президента. Думаю, в майбутньому корупційна складова казначейських проплат зникне. Адже попередня злочинна влада крала гроші з рахунків міст і видавала частинами, порціями. А люди, які могли впливати на виділення коштів, вибудовали систему відкатів. Моя думка така, що жителі областей мають обирати своїх казначеїв, які персонально відповідатимуть за дотримання закону про виплату платіжних доручень за датою реєстрації, тобто по черзі. Треба зачекати на погодження законопроекту народного депутата Голуба. Думаю, рішення ухвалять на користь громад».
Що ж до присутніх сільських голів, то вони насамперед звернули увагу на відсутність більшості нардепів на заході. Мовляв, це є свідченням ставлення нардепів до місцевих громад.
Зокрема, сільський голова Червоної Слободи Микола Котко радив: «Якщо ми йдемо в Європу, то треба зняти казначейські кайдани».
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису