Утримання будинку разом з прибудинковою територією покладено на відповідний орган, який повинен виконувати свою роботу за квартирну плату, що сплачують мешканці багатоповерхівок. Розчищення даху будинків від снігу і є одним з обов’язкові утримувачів будинку. Про це в коментарі «Прочерку» повідомив черкаський юрист Руслан Дмитренко.
Нагадаємо, що днями черкащанин травмувався від суміші снігу з льодом, що впала на нього серед білого дня. Нині 53-річний чоловік перебуває в реанімації у важкому стані, а рідні збирають гроші на лікування та пишуть скарги правоохоронцям.
Юрист Руслан Дмитренко розповів, чи можливо родині черкащанина отримати якесь відшкодування і виграти справу в суді.
– У конкретному випадку утримувачем будинку, як я розумію, є СУБ, працівники якого і повинні були розчищати сніг на п’ятиповерхівці, а також стежити за тим, щоб не утворилися бурульки. Якби снігова брила впала з магазину, то відповідальність була б покладена на адміністрацію магазину. Однак маємо справу з СУБом і ушкодження, завдані потерпілому, дають йому право на відшкодування моральних і матеріальних збитків. Це регулюється насамперед Цивільним кодексом, разом з тим, отримання травм, це ще й кримінальна складова, – каже юрист.
– Ми маємо факт, який неможливо заперечити. Адже, як я розумію, на трагічну подію виїжджала Швидка допомога, людина лежить в лікарні, про що також є відповідні записи. Крім того, якщо людині лише 53 роки, то вона може десь працювати, і має право на відшкодування розміру середньої зарплати. Я вважаю, що тут треба одразу подавати до суду, грамотно склавши позов. І вважаю справу перспективною, бо поки не бачу шансів у СУБу відвертітися від відповідальності, – зазначив юрист.
Фахівець також радить родині постраждалого подавати до суду навіть якщо брила снігу впала не з даху, а з балкону якоїсь квартири.
– СУБ все рівно повинен стежити за такими речами і повідомляти мешканців будинку про необхідність зчищення козирків, щоб уникнути трагічних випадків. Я знаю про справу, яка мала місце у Києві. Там, щоправда було все трагічніше, бо людина загинула, проте родина відсудила у комунальників більше мільйона гривень, – каже юрист.
реклама
Коментарі
Я. Вчера. Ко мне приходили ключ от крыши взять. Впервые за 17 лет, что в этом доме живу.
к козырькам и крышам дворник и жильцы уж точно не причем, потому как это работы на высоте с соответствующим дозволом и страховочным оборудованием, на которые суб или выконком должны заключить договор со специалистами типа промальпа. не удивлюсь, если концов в этой истории не найдется ваапче.
Ага, і Господь Бог за такі катаклізми...
Міський голова тут , як кажуть, ні при чому.А от директор департаменту ЖКХ , його підлеглі , то таки так. Але все кінчиться на двірникові.
Стрічка RSS коментарів цього запису